Hoekstra noemt succesvolle afloop klimaattop twijfelachtig
BAKOE (ANP/AFP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra zegt dat "twijfelachtig" is of de klimaattop in Azerbeidzjan een succesvolle afloop zal krijgen. COP29 liep eigenlijk tot vrijdag, maar ook zaterdag proberen de onderhandelaars nog om een akkoord te bereiken over financiering van klimaatsteun aan ontwikkelingslanden.
"We doen alles wat we kunnen om de verschillen te overbruggen en om hier een succes van te maken", zei Hoekstra tegen journalisten in Bakoe. "Maar het is twijfelachtig of dat gaat lukken." Hoekstra is Eurocommissaris voor Klimaatactie en is namens de Europese Unie betrokken bij de onderhandelingen.
Onderhandelaars zeiden tegen internationale media dat de EU bereid is om het bedrag dat rijke landen vanaf 2035 jaarlijks aan ontwikkelingslanden betalen voor klimaatsteun te verhogen naar 300 miljard. Ook andere landen, zoals de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, zouden akkoord zijn, maar het is de vraag of dat genoeg is voor de ontwikkelingslanden.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.
3 uur geledenDEN HAAG/BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Bondskanselier Friedrich Merz is donderdag in ieder geval niet bij de topontmoeting over de oprichting van de raad met Trump in Davos.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
4 uur geleden