Hoekstra: niet op eigen houtje toeristenvisa Russen schrappen
PRAAG (ANP) - EU-landen zouden niet op eigen houtje de komst van Russische toeristen moeten tegenhouden, vindt minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken). Voorvechters als Nederland en aarzelaars als Duitsland moeten er samen uitkomen. Want "het eerste gebod in tijden van oorlog is eenheid", zei Hoekstra voor aanvang van overleg met zijn EU-collega's in Praag.
Nederland en een flink aantal andere lidstaten vinden het onverteerbaar dat rijke Russen nog onbekommerd vakantie vieren in Europa terwijl het bloedvergieten in Oekraïne voortduurt. Ze willen niet langer toeristenvisa afgeven, maar met name Duitsland en Frankrijk vinden dat te ver gaan.
Sommige EU-landen verstrekken Russen al veel minder visa en broeden op eigen strengere maatregelen als de EU daartoe niet overgaat. Maar "ook in de discussie over visa blijft eenheid van het allergrootste belang", zegt Hoekstra. "We moeten dit samen doen als Europese Unie."
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
11 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
12 uur geleden