Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra niet in problemen bij hoorzitting Europees Parlement

Hoekstra niet in problemen bij hoorzitting Europees Parlement

DEN HAAG (ANP) - Wopke Hoekstra is niet in problemen gekomen tijdens zijn hoorzitting in het Europees Parlement over zijn voordracht als Eurocommissaris voor Klimaat en Schone Groei. Hij benadrukte dat er niet gewacht kan worden met maatregelen tegen klimaatverandering. Die dreiging is "kristalhelder".

De voormalige minister van Financiën en Buitenlandse Zaken werd drie uur lang ondervraagd door leden van het EP. Hij volgde vorig jaar Frans Timmermans op als klimaatcommissaris. Ondanks scepsis vooraf heeft de voormalig CDA-leider het afgelopen jaar waardering geoogst voor zijn werk.

Na afloop liet de fractie van de Groenen al vrij snel weten de kandidatuur van Hoekstra te steunen. Ook D66, dat in de liberale Renew-fractie zit, toonde zich tevreden met het optreden van de kandidaat-commissaris. De Partij voor de Dieren laat weten wel tegen zijn benoeming te stemmen.

Auto's

Hoekstra kreeg veel vragen over de gevolgen van de transitie voor de auto-industrie. Die is van groot belang voor landen als Duitsland, Italië, Tsjechië en Slowakije. Hoekstra beloofde de industrie te helpen met de vergroening. De auto-industrie in Europa moet en kan blijven bloeien, denkt hij.

Aan het Europees besluit dat na 2035 geen nieuwe auto's met benzine- of dieselmotoren meer in de EU mogen worden verkocht, gaat Hoekstra niet tornen. De autosector wil volgens hem duidelijkheid en voorspelbaarheid. Hij vindt het wel belangrijk om in dialoog te gaan met de sector.

Energietransitie

Ook probeerde hij de parlementariërs gerust te stellen dat de energietransitie haalbaar voor iedereen moet zijn. Daar is volgens hem het Europees Sociaal Fonds van 87 miljard euro voor. Als dat niet genoeg blijkt te zijn, zal er met de EU en lidstaten over extra geld moeten worden gesproken, aldus Hoekstra. "Een rechtvaardige transitie is essentieel."

Hoekstra moet als verantwoordelijke voor Klimaat en Schone Groei zorgen voor vergroening en verduurzaming van de EU. Hij wil daarbij ook inzetten op innovatie, waarvoor meer geld moet komen. De commissie wil dat in 2040 de uitstoot van CO2 met 90 procent moet zijn teruggebracht.

Meer uit Buitenland

Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

2 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

3 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

10 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

14 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

14 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

14 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

15 uur geleden