Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: keuze uit overtuiging om CDA te gaan leiden

Hoekstra: keuze uit overtuiging om CDA te gaan leiden

DEN HAAG (ANP) - Wopke Hoekstra zegt dat de keuze om zich beschikbaar te stellen als lijsttrekker voor het CDA "een keuze uit overtuiging is". Maar eigenlijk kon hij ook geen andere keuze maken toen het partijbestuur "een klemmend beroep" op hem deed, omdat hij veel aan het CDA en aan Nederland te danken heeft. Het land verkeert "ín een fase waarin je geen nee kan zeggen", zei Hoekstra zaterdag in een toelichting op het partijbureau van de christendemocraten in Den Haag.

Het verzoek kwam voor hem als "een grote verrassing, een donderslag bij heldere hemel". Hij heeft voordat hij instemde overlegd met zijn gezin. Zijn vrouw was meteen enthousiast. Dat hij zich in het voorjaar niet kandidaat stelde en nu opeens wel, komt volgens hem onder meer door de andere omstandigheden. Nederland staat er nu slechter voor met meer schade door de aanhoudende coronagolf en destijds waren er andere kandidaten, zegt hij. Ook vond hij Hugo de Jonge, die donderdag terugtrad, een heel goede lijsttrekker.

Door de coronacrisis zitten veel mensen met grote onzekerheden, stelt Hoekstra. Hij hoopt nieuwe perspectieven te bieden en dat samen met alle andere CDA'ers te doen, in het kabinet, in het parlement, maar ook met de mensen in het land. Het belangrijkste voor de partij is om nu eenheid en saamhorigheid te tonen. Ook zonder corona staat Nederland volgens hem voor grote uitdagingen.

Het is zijn ambitie om met het CDA de grootste te worden maar in ieder geval dertig zetels te halen bij de verkiezingen in maart. Volgens hem hoort dat aantal bij een partij als het CDA, die altijd verantwoordelijkheid heeft genomen en neemt. Het CDA staat nu in de peilingen op ongeveer de helft daarvan. Met zo'n korte tijd wordt dat hard werken, beaamt Hoekstra. "Er moet veel gebeuren."

De leden van het CDA kunnen zich op 9 januari uitspreken over de kandidatuur van Hoekstra en de andere kandidaten op de lijst.

Meer uit Politiek

Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

5 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

6 uur geleden
Oppositie: rechtspraak rijdt door migratiepact op een muur af

DEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.

7 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

7 uur geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

8 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

8 uur geleden
Lilianne Ploumen verkenner voor Utrechtse gemeenteraad

UTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.

8 uur geleden