Hoekstra: kabinet niet zomaar door na deze verkiezingsuitslag
DEN HAAG (ANP) - Volgens CDA-leider Wopke Hoekstra moet het kabinet wat veranderen na het "glasheldere signaal" dat de kiezer heeft afgegeven. "We kunnen niet zomaar op deze manier door en doen alsof er niets gebeurd is", zei de vicepremier. Maar wat er dan precies anders moet, wilde hij nog niet zeggen.
Wel moet het kabinet wat hem betreft "sowieso naar de grote dossiers kijken". Dat zijn voor dit kabinet behalve het voor verkiezingswinnaar BBB belangrijke stikstofdossier, ook onder meer het asielvraagstuk.
Het kabinet kan niet "consequentieloos door op de inhoud en stijl" en "met oogkleppen op overgaan tot de orde van de dag", zegt Hoekstra. "Die smaak bestaat niet." Hij wijst daarbij ook naar onderzoek waaruit blijkt "onbekwaamheid van ministers" een belangrijke reden was voor kiezers om tegen het kabinet te stemmen.
Vanuit het CDA voelt Hoekstra overigens nog wel steun, ondanks de recente verkiezingsnederlagen. De partijtop vergadert vanavond met de verenigingsraad - daarin zitten de provinciale voorzitters - over het verkiezingsverlies. CDA-prominent Hugo de Jonge zei vrijdagochtend ook dat de christendemocraten de komende weken moet kijken wat de uitslag betekent voor de koers die de partij vaart.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.
8 uur geleden