Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: kabinet niet zomaar door na deze verkiezingsuitslag

Hoekstra: kabinet niet zomaar door na deze verkiezingsuitslag

DEN HAAG (ANP) - Volgens CDA-leider Wopke Hoekstra moet het kabinet wat veranderen na het "glasheldere signaal" dat de kiezer heeft afgegeven. "We kunnen niet zomaar op deze manier door en doen alsof er niets gebeurd is", zei de vicepremier. Maar wat er dan precies anders moet, wilde hij nog niet zeggen.

Wel moet het kabinet wat hem betreft "sowieso naar de grote dossiers kijken". Dat zijn voor dit kabinet behalve het voor verkiezingswinnaar BBB belangrijke stikstofdossier, ook onder meer het asielvraagstuk.

Het kabinet kan niet "consequentieloos door op de inhoud en stijl" en "met oogkleppen op overgaan tot de orde van de dag", zegt Hoekstra. "Die smaak bestaat niet." Hij wijst daarbij ook naar onderzoek waaruit blijkt "onbekwaamheid van ministers" een belangrijke reden was voor kiezers om tegen het kabinet te stemmen.

Vanuit het CDA voelt Hoekstra overigens nog wel steun, ondanks de recente verkiezingsnederlagen. De partijtop vergadert vanavond met de verenigingsraad - daarin zitten de provinciale voorzitters - over het verkiezingsverlies. CDA-prominent Hugo de Jonge zei vrijdagochtend ook dat de christendemocraten de komende weken moet kijken wat de uitslag betekent voor de koers die de partij vaart.

Meer uit Politiek

Kabinet trekt ruim 950 miljoen euro uit voor energiemaatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.

1 uur geleden
Boekholt wil minder strenge huurwet, hogere huren mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.

1 uur geleden
Amsterdam: mogelijke versoepeling huurregels slecht doordacht

AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).

1 dag geleden
Kabinet stelt nationaal crisisplan olie in werking

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.

1 dag geleden
Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

2 dagen geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

2 dagen geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

2 dagen geleden