Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: in nieuwe fase heeft Oekraïne meer hulp nodig

Hoekstra: in nieuwe fase heeft Oekraïne meer hulp nodig

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne heeft in de nieuwe fase van de strijd die voor de deur staat meer hulp nodig. Dat zei minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) na overleg in Washington met zijn Amerikaanse ambtgenoot Antony Blinken. Rusland wil de Oost-Oekraïense regio Donbas veroveren.

Hoekstra heeft met Blinken gesproken over meer wapenhulp aan de regering in Kiev en meer sancties tegen Rusland, zei hij tegen media na afloop van het gesprek. Beide landen willen Oekraïne in de strijd tegen de Russen maximaal steunen. Rusland viel buurland Oekraïne vijftig dagen geleden binnen.

Ook spraken beide bewindslieden over gerechtigheid en hoe die moet plaatsvinden. Hoekstra vindt het positief dat de Amerikanen vinden dat het Internationaal Strafhof (ICC) hierin een rol moet spelen. Volgens Hoekstra willen de Amerikanen kijken hoe ze daarin kunnen helpen.

De VS zijn niet aangesloten bij het ICC dat in Den Haag zit. Onder de vorige regering stelden de Amerikanen zelfs sancties in tegen de hoofdaanklager van het hof. Hoekstra liet verder weten niets te zien in een speciaal tribunaal om misdaden in Oekraïne te berechten. Dat zou kunnen verzanden in procedures. Het ICC biedt de beste kans op gerechtigheid, zei hij.

Meer uit Binnenland

Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

8 minuten geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

4 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

6 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

7 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

9 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

12 uur geleden