Hoekstra: in nieuwe fase heeft Oekraïne meer hulp nodig
DEN HAAG (ANP) - Oekraïne heeft in de nieuwe fase van de strijd die voor de deur staat meer hulp nodig. Dat zei minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) na overleg in Washington met zijn Amerikaanse ambtgenoot Antony Blinken. Rusland wil de Oost-Oekraïense regio Donbas veroveren.
Hoekstra heeft met Blinken gesproken over meer wapenhulp aan de regering in Kiev en meer sancties tegen Rusland, zei hij tegen media na afloop van het gesprek. Beide landen willen Oekraïne in de strijd tegen de Russen maximaal steunen. Rusland viel buurland Oekraïne vijftig dagen geleden binnen.
Ook spraken beide bewindslieden over gerechtigheid en hoe die moet plaatsvinden. Hoekstra vindt het positief dat de Amerikanen vinden dat het Internationaal Strafhof (ICC) hierin een rol moet spelen. Volgens Hoekstra willen de Amerikanen kijken hoe ze daarin kunnen helpen.
De VS zijn niet aangesloten bij het ICC dat in Den Haag zit. Onder de vorige regering stelden de Amerikanen zelfs sancties in tegen de hoofdaanklager van het hof. Hoekstra liet verder weten niets te zien in een speciaal tribunaal om misdaden in Oekraïne te berechten. Dat zou kunnen verzanden in procedures. Het ICC biedt de beste kans op gerechtigheid, zei hij.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten schuift in Washington D.C. aan bij een privédiner tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn vrouw Melania en koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Volgens de Amerikaanse ambassadeur in Nederland onderstreept dit de goede band tussen de twee landen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
7 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geleden