Hoekstra: in nieuwe fase heeft Oekraïne meer hulp nodig
DEN HAAG (ANP) - Oekraïne heeft in de nieuwe fase van de strijd die voor de deur staat meer hulp nodig. Dat zei minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) na overleg in Washington met zijn Amerikaanse ambtgenoot Antony Blinken. Rusland wil de Oost-Oekraïense regio Donbas veroveren.
Hoekstra heeft met Blinken gesproken over meer wapenhulp aan de regering in Kiev en meer sancties tegen Rusland, zei hij tegen media na afloop van het gesprek. Beide landen willen Oekraïne in de strijd tegen de Russen maximaal steunen. Rusland viel buurland Oekraïne vijftig dagen geleden binnen.
Ook spraken beide bewindslieden over gerechtigheid en hoe die moet plaatsvinden. Hoekstra vindt het positief dat de Amerikanen vinden dat het Internationaal Strafhof (ICC) hierin een rol moet spelen. Volgens Hoekstra willen de Amerikanen kijken hoe ze daarin kunnen helpen.
De VS zijn niet aangesloten bij het ICC dat in Den Haag zit. Onder de vorige regering stelden de Amerikanen zelfs sancties in tegen de hoofdaanklager van het hof. Hoekstra liet verder weten niets te zien in een speciaal tribunaal om misdaden in Oekraïne te berechten. Dat zou kunnen verzanden in procedures. Het ICC biedt de beste kans op gerechtigheid, zei hij.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donderdagmiddag is een man aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag. Dat bevestigt de politie. De man droeg alleen een onderbroek en is geboeid en geblinddoekt afgevoerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is "dankbaar" voor het onafhankelijke onderzoek naar de herkomst van voorwerpen in de Koninklijke Verzamelingen. "We omarmen de conclusies en nemen alle aanbevelingen graag over. Een zorgvuldige omgang met de koloniale collectieonderdelen binnen de Koninklijke Verzamelingen is van wezenlijk belang. Hiervoor is nu een solide basis gelegd", aldus de koningin.
2 uur geleden