Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: ik wist dat we eruit zouden komen als coalitie

Hoekstra: ik wist dat we eruit zouden komen als coalitie

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de onrust binnen het kabinet, had vicepremier Wopke Hoekstra (CDA) er vertrouwen in dat er een begrotingsakkoord zou komen, zegt hij na de ministerraad waarin dat akkoord is goedgekeurd. "Mijn overtuiging op elk van die dossiers is dat we eruit zouden komen als coalitie."

Hoekstra's opmerkingen over de stikstofdoelen (2030 als deadline voor halvering van de stikstofuitstoot is wat hem betreft "niet heilig") zorgden voor spanning binnen de coalitie. Desondanks zijn de gesprekken over de begroting en het omvangrijke koopkrachtpakket "in goede onderlinge sfeer" verlopen, zegt hij. De top van de coalitie en het kabinet onderhandelden woensdagavond en -nacht zo'n elf uur op het ministerie van Financiën.

"Je puzzelt, probeert tot oplossingen te komen. En wat ons bindt is dat we allemaal wat willen doen aan de portemonnee van de mensen in het land", zegt de CDA-voorman. "Ik ben zeer tevreden dat dit proces is gelukt." Coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie vonden elkaar volgens hem omdat ze allemaal de noodzaak van de maatregelen inzagen.

Ook vicepremier Carola Schouten van de ChristenUnie spreekt van een "intensief proces" over de afgelopen weken. "Het is een resultaat waar we ook echt wel komen bij de doelen die we ons gesteld hebben, namelijk dat we gericht kijken: wat kunnen we doen voor de laagste inkomens en hoe kun je ook nog de middeninkomens tegemoet komen?" Het is voor de ChristenUnie goed te verdedigen. "Dit is meer dan goed genoeg", aldus de bewindsvrouw.

Meer uit Politiek

Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

1 dag geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

2 dagen geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

2 dagen geleden
Sjoerdsma trekt boetekleed aan na 'onhandigheid' over UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

3 dagen geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

3 dagen geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

3 dagen geleden