Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra heeft contact met steeds meer Nederlanders in Soedan

Hoekstra heeft contact met steeds meer Nederlanders in Soedan

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders die vastzitten in Soedan melden zich bij het ministerie van Buitenlandse Zaken van minister Wopke Hoekstra. Na de ministerraad meldt hij dat er contact is met 110 Nederlanders, waar dat er donderdag nog 87 waren. Voor deze groep kan hij momenteel weinig betekenen. De situatie is te onveilig om ze per vliegtuig te evacueren.

"Op dit moment is het zo gevaarlijk dat er überhaupt niet gevlogen wordt", zegt Hoekstra over de situatie in de hoofdstad Khartoem. "Dus eerst zijn alle inspanningen erop gericht om tot een duurzaam staakt-het-vuren te komen." Dat is belangrijk omdat de situatie "levensgevaarlijk" is en mensen een tekort hebben aan eten, drinken en elektriciteit.

Volgens de minister wordt er gewerkt aan allerlei scenario's om Nederlanders te evacueren als daar kans toe is. Hij kan alleen niets garanderen "omdat het heel moeilijk is om te organiseren, maar ook omdat het zo gevaarlijk is".

Vanaf vrijdag belt het ministerie van Buitenlandse Zaken met Nederlanders in Soedan om te peilen of ze interesse hebben in een eventuele evacuatie. Hier komen mensen met een Nederlandse nationaliteit of geldige verblijfsvergunning en hun kerngezin voor in aanmerking. Als het lukt, zullen zij naar een land in de omgeving worden gebracht per vliegtuig. Eerder is bekendgemaakt dat er Nederlandse militaire vliegtuigen naar Jordanië zijn afgereisd voor een eventuele evacuatie.

Meer uit Politiek

In jaar 530 mensen geweigerd bij 140.000 controles aan grens

DEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Kabinet komt met voorwaarden voor gezamenlijke vuurwerkshows

DEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.

1 dag geleden
Kabinet wil naamswijziging goedkoper maken, ook zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.

1 dag geleden
Kamer wil deel bezuiniging ontwikkelingshulp ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.

2 dagen geleden
Jetten wenst betrokkenen explosie Utrecht sterkte toe

DEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.

2 dagen geleden
Formerende partijen aan de slag met suggesties oppositie

DEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.

2 dagen geleden
Van Weel: oefening Groenland is geen waarschuwing aan adres VS

ATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.

2 dagen geleden