Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: grootscheepse aanval was onwaarschijnlijk scenario

Hoekstra: grootscheepse aanval was onwaarschijnlijk scenario

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Wopke Hoekstra vindt het "buitengewoon zorgelijk" dat de Russische troepen al zo dicht de Oekraïense hoofdstad Kiev zijn genaderd. Voor aanvang van de ministerraad zei hij dat het "volstrekt onacceptabel" is wat Moskou doet, zeer zware wapens inzet en allerlei plekken bombardeert. "Dit was een niet onmogelijk maar wel onwaarschijnlijk scenario."

"Poetin lapt alle afspraken over internationaal recht die hij ook zelf heeft onderschreven aan zijn laars". Volgens Hoekstra raakt de grootschalige Russische aanval de vrede en stabiliteit in Europa. Een van de lessen van de twintigste eeuw is volgens hem "dat je dit soort zaken nooit over je kant moet laten gaan".

De Europese Unie heeft donderdagavond een zwaar sanctiepakket afgesproken dat volgens de minister de Russische elite en economie zal raken en isoleren. Vrijdag wordt de inhoud ervan naar buiten gebracht.

Hoekstra heeft niet de verwachting dat de te treffen sancties Poetin nu zullen stoppen, "maar ik vind wel dat we het moeten doen, want we hebben hier te laten zien dat het heel Europa raakt". Cruciaal is daarbij volgens hem dat er eenheid is in de EU en de VS over de maatregelen en ook dat die er snel komen.

Meer uit Binnenland

Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

4 uur geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

4 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

4 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

6 uur geleden
Betalingsgegevens en adressen niet gelekt bij hack Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.

6 uur geleden
Nabestaanden vragen hoogst mogelijke straf voor moedermoord

AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.

7 uur geleden
Cyberexpert: datalekken zijn nooit helemaal te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."

7 uur geleden