Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: grootscheepse aanval was onwaarschijnlijk scenario

Hoekstra: grootscheepse aanval was onwaarschijnlijk scenario

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Wopke Hoekstra vindt het "buitengewoon zorgelijk" dat de Russische troepen al zo dicht de Oekraïense hoofdstad Kiev zijn genaderd. Voor aanvang van de ministerraad zei hij dat het "volstrekt onacceptabel" is wat Moskou doet, zeer zware wapens inzet en allerlei plekken bombardeert. "Dit was een niet onmogelijk maar wel onwaarschijnlijk scenario."

"Poetin lapt alle afspraken over internationaal recht die hij ook zelf heeft onderschreven aan zijn laars". Volgens Hoekstra raakt de grootschalige Russische aanval de vrede en stabiliteit in Europa. Een van de lessen van de twintigste eeuw is volgens hem "dat je dit soort zaken nooit over je kant moet laten gaan".

De Europese Unie heeft donderdagavond een zwaar sanctiepakket afgesproken dat volgens de minister de Russische elite en economie zal raken en isoleren. Vrijdag wordt de inhoud ervan naar buiten gebracht.

Hoekstra heeft niet de verwachting dat de te treffen sancties Poetin nu zullen stoppen, "maar ik vind wel dat we het moeten doen, want we hebben hier te laten zien dat het heel Europa raakt". Cruciaal is daarbij volgens hem dat er eenheid is in de EU en de VS over de maatregelen en ook dat die er snel komen.

Meer uit Binnenland

Nieuwe verdachte Overasselt blijft ook veertien dagen langer vast

ARNHEM (ANP) - De 26-jarige Belg die vrijdag in Amsterdam is aangehouden in de zaak rond de dodelijke schietpartij in Overasselt, blijft veertien dagen langer vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag bepaald. De man werd maandag voorgeleid bij de rechtbank Gelderland.

5 minuten geleden
Tot 11 jaar cel voor verkenning rond moord Derk Wiersum en geweld

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof heeft maandag tot elf jaar en drie maanden gevangenisstraf opgelegd aan zes verdachten voor lidmaatschap van een criminele organisatie. Een deel zou een bijdrage hebben geleverd aan verkenningen voorafgaand aan de moord op Derk Wiersum. De advocaat stond de kroongetuige bij in het grote liquidatieproces Marengo. Hij werd in september 2019 vermoord bij zijn huis in Amsterdam.

24 minuten geleden
Nederland en Noorwegen willen samen Noordzee beter bewaken

MIDDELBURG (ANP) - Nederland en Noorwegen gaan nauwer samenwerken om de Noordzee beter te beschermen. Ze "verdiepen hun samenwerking" onder meer bij het toezicht op zee en het gebruik van satellietgegevens, hebben premier Rob Jetten en zijn Noorse collega Jonas Gahr Støre afgesproken. Jetten ontving Støre maandag in Zeeland.

1 uur geleden
Advocaat: Promes voor het eerst uitgebreid verklaard in cokezaak

AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes heeft afgelopen zomer voor het eerst uitgebreid verklaard over zijn rol bij drugssmokkel. Dat zei zijn advocaat maandag tijdens een zitting in hoger beroep.

2 uur geleden
Zo'n 30 getroffenen willen spreken in Tarwekampzaak

DEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig gedupeerden en nabestaanden willen in november gebruikmaken van hun spreekrecht tijdens de behandeling van de strafzaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag. Daarbij kwamen op 7 december 2024 zes mensen om het leven, vijf raakten gewond.

4 uur geleden
Politie gaat deze week verder met zoekacties in en om Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie is maandag opnieuw bezig met zoekacties in en om Overasselt en verwacht dat dat ook de komende dagen nog zo zal zijn. Met specialistische teams wordt gezocht naar voorwerpen en ander bewijsmateriaal. De Mobiele Eenheid ondersteunt daarbij, laat de politie maandagochtend weten.

4 uur geleden
NPO verzoekt minister licentie Ongehoord Nederland in te trekken

HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep heeft maandag bij mediaminister Rianne Letschert officieel een verzoek neergelegd om de licentie van aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Volgens de NPO is daar inmiddels voldoende juridische grondslag voor.

5 uur geleden