
Hoekstra: geen zicht op spoedig einde geweld in Soedan
DEN HAAG (ANP) - De situatie in Soedan is onoverzichtelijk en levensgevaarlijk, aldus minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken). "Er is geen zicht op een spoedig einde", zei hij donderdag in een debat in de Tweede Kamer. Het regeringsleger en paramilitairen zijn sinds zaterdag in een felle machtsstrijd gewikkeld.
Hoekstra maakt zich "grote zorgen" over de mensen in Soedan. Volgens hem is er contact met 87 Nederlanders daar. Het is nog niet gelukt om alle lokale medewerkers van de Nederlandse ambassade te bereiken. Er zullen snel tekorten ontstaan, is zijn verwachting.
Defensie heeft woensdagavond drie militaire vliegtuigen naar Jordanië gestuurd. Zij staan daar stand-by voor het geval een evacuatie van burgers uit Soedan mogelijk wordt. Er zijn ook mariniers en een medische eenheid mee. Over een mogelijke evacuatie wilde de minister niks zeggen.
D66'er Sjoerd Sjoerdsma wilde weten wat er met het lokale ambassadepersoneel gebeurt als de Nederlanders worden geëvacueerd. Daar wilde de bewindsman nog niet op ingaan. Hoekstra vindt een vergelijking met de evacuatie uit Kabul in 2021 mank gaan. Toen waren westerse diplomaten de vijand voor de Taliban, dat is nu volgens hem niet het geval.
Meer uit Binnenland
BROUWERSDAM (ANP) - Suzan & Freek waren vrijdagavond zichtbaar geëmotioneerd toen zij het podium van Concert at SEA opliepen. Het stel geeft daar hun eerste optreden sinds ze eind mei bekendmaakten dat Freek Rikkerink uitgezaaide longkanker heeft en niet meer beter wordt. Het eerste lied dat Suzan & Freek zongen, was Dromen In Kleur. De 32-jarige Rikkerink deelde dat hij zich "fysiek goed" voelt.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil afspraken maken met chemiebedrijf Chemours over het terugdringen van de PFAS-uitstoot. Minister Robert Tieman (BBB) en staatssecretaris Thierry Aartsen (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat willen een "intentieverklaring" opstellen met het Dordtse chemiebedrijf, schrijven ze in een brief aan de Tweede Kamer. Ze spreken van een "no regret-optie" die nieuwe regelgeving niet uitsluit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle wegen rond het World Forum in Den Haag zijn weer open. Ook de fietspaden zijn weer toegankelijk en de tramlijn in de omgeving van het World Forum rijdt weer volgens de normale route, meldt de gemeente.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdagmiddag op het TT Circuit in Assen de training in de Moto2-klasse afgevlagd. De koning was bij de sessie aanwezig ter ere van honderd jaar TT in Assen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terrorisme is in de eerste plaats een "probleem van eigen bodem". Dat is de conclusie van een onderzoek naar verbanden tussen migratie en terrorisme. Vergeleken met het aantal asielaanvragen in Europa is het aantal migranten dat in verband wordt gebracht met radicalisering of aanslagen "oneindig klein". Justitie- en migratieminister David van Weel (VVD) heeft het rapport vrijdag met de Tweede Kamer gedeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de wegen in en rond Amsterdam is het vrijdagmiddag erg druk door de afsluiting van de A10 aan de zuidkant van de stad. De wegwerkzaamheden veroorzaken volgens de ANWB "heel veel vertraging" op de wegen rond de hoofdstad.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam gelden in ieder geval maandag en dinsdag extra maatregelen voor dak- en thuisloze mensen door de verwachte hoge temperaturen. Dat meldt de gemeente. Dak- en thuisloze mensen kunnen overdag gebruikmaken van inloophuizen met extra verruimde openingstijden. Daar is beschutting en zijn water en zonnebrand beschikbaar.
6 uur geleden