Hoekstra: geen reden om bang te zijn voor bankencrisis
DEN HAAG (ANP) - Hoewel veel bedrijven "rampzalige tijden" doormaken, ziet minister Wopke Hoekstra (Financiën) "geen enkele aanleiding" om te denken dat de coronacrisis uitmondt in een nieuwe bankencrisis. Dat heeft de bewindsman gezegd in zijn wekelijkse gesprek met RTLZ. "Laten we onszelf vooral niet die kant uit praten."
Het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwde eerder dat een nieuwe bankencrisis dreigt, als de recessie door alle beperkingen in verband met het nieuwe coronavirus te lang gaat duren. Veel bedrijven hebben zelfs met financiële steun van de overheid al moeite het hoofd boven water te houden, als zij meer dan een halfjaar zonder omzet zitten.
Maar Hoekstra wijst erop dat de economie alweer stap voor stap van het slot wordt gehaald. Sinds maandag zijn veel eet- en drinkgelegenheden weer open, zij het voor een beperkt aantal gasten. "Als die zomer er nou een beetje goed eruitziet, en we ons houden aan die afspraken, dan zou het weleens zo kunnen zijn dat we een paar betere maanden tegemoet gaan dan waar we in eerste instantie bang voor waren", aldus de minister.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
5 uur geleden