Hoekstra: geen reden om bang te zijn voor bankencrisis
DEN HAAG (ANP) - Hoewel veel bedrijven "rampzalige tijden" doormaken, ziet minister Wopke Hoekstra (Financiën) "geen enkele aanleiding" om te denken dat de coronacrisis uitmondt in een nieuwe bankencrisis. Dat heeft de bewindsman gezegd in zijn wekelijkse gesprek met RTLZ. "Laten we onszelf vooral niet die kant uit praten."
Het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwde eerder dat een nieuwe bankencrisis dreigt, als de recessie door alle beperkingen in verband met het nieuwe coronavirus te lang gaat duren. Veel bedrijven hebben zelfs met financiële steun van de overheid al moeite het hoofd boven water te houden, als zij meer dan een halfjaar zonder omzet zitten.
Maar Hoekstra wijst erop dat de economie alweer stap voor stap van het slot wordt gehaald. Sinds maandag zijn veel eet- en drinkgelegenheden weer open, zij het voor een beperkt aantal gasten. "Als die zomer er nou een beetje goed eruitziet, en we ons houden aan die afspraken, dan zou het weleens zo kunnen zijn dat we een paar betere maanden tegemoet gaan dan waar we in eerste instantie bang voor waren", aldus de minister.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
11 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
13 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden