Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: geen haast met 'complexe' EU-begroting

Hoekstra: geen haast met 'complexe' EU-begroting

BRUSSEL (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Financiën) vindt het geen punt als de onderhandelingen over de nieuwe EU-meerjarenbegroting, met daaraan gekoppeld een herstelfonds door de coronacrisis, tot na de zomer duren. "Kwaliteit is belangrijker dan snelheid", zei hij na afloop van een videoconferentie van de EU-ministers van Financiën. "Het doel is een versterkt Europa".

Volgens Hoekstra zijn de voorstellen van de Europese Commissie, die aandringt op een snel akkoord, complex en zijn veel aspecten onvoldoende duidelijk. Zo wil Den Haag een betere onderbouwing van de bedragen die Brussel nodig acht voor het herstelplan ter waarde van 750 miljard euro, en van de voorgestelde verdeling van het geld onder de lidstaten. Nederland wil ook niet dat slechts een derde van dat bedrag via leningen bij de door de crisis zwaarst getroffen landen terechtkomt, en de rest als subsidies. Ook moeten fundamentele hervormingsplannen worden goedgekeurd voor een lening kan worden verstrekt, vindt Nederland.

Volgende week vergaderen de EU-leiders voor het eerst over de plannen. Volgens Hoekstra zullen er nog "weken en maanden" van onderhandelingen volgen voor er een akkoord ligt.

Meer uit Financieel

Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

57 minuten geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

1 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

1 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

2 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

5 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

5 uur geleden
Topman Eiffeltoren stapt op na ophef om wegsturen medewerksters

PARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.

6 uur geleden