Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: geen haast met 'complexe' EU-begroting

Hoekstra: geen haast met 'complexe' EU-begroting

BRUSSEL (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Financiën) vindt het geen punt als de onderhandelingen over de nieuwe EU-meerjarenbegroting, met daaraan gekoppeld een herstelfonds door de coronacrisis, tot na de zomer duren. "Kwaliteit is belangrijker dan snelheid", zei hij na afloop van een videoconferentie van de EU-ministers van Financiën. "Het doel is een versterkt Europa".

Volgens Hoekstra zijn de voorstellen van de Europese Commissie, die aandringt op een snel akkoord, complex en zijn veel aspecten onvoldoende duidelijk. Zo wil Den Haag een betere onderbouwing van de bedragen die Brussel nodig acht voor het herstelplan ter waarde van 750 miljard euro, en van de voorgestelde verdeling van het geld onder de lidstaten. Nederland wil ook niet dat slechts een derde van dat bedrag via leningen bij de door de crisis zwaarst getroffen landen terechtkomt, en de rest als subsidies. Ook moeten fundamentele hervormingsplannen worden goedgekeurd voor een lening kan worden verstrekt, vindt Nederland.

Volgende week vergaderen de EU-leiders voor het eerst over de plannen. Volgens Hoekstra zullen er nog "weken en maanden" van onderhandelingen volgen voor er een akkoord ligt.

Meer uit Financieel

Frankrijk voorziet een van de slechtste wijnjaren in decennia

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk verwacht dat de wijnproductie dit jaar een van de slechtste in de afgelopen dertig jaar wordt vanwege de hitte. Dat stelt het ministerie van Landbouw in een eerste schatting voor de oogst van 2026. De extreme droogte en hitte hebben volgens het ministerie wijngaarden aangetast. Ook is het oppervlak voor de productie afgenomen.

4 minuten geleden
Beleggers schrikken van tegenvaller Zwitserse farmaceut Novartis

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.

2 uur geleden
Producent: vliegende auto over 1,5 jaar goedgekeurd de lucht in

RAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.

2 uur geleden
Studie: Nederlanders meer geld kwijt aan duurzaam eten

WAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.

2 uur geleden
Onderzoek: techbedrijven zijn springplank voor nieuwe ondernemers

AMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.

3 uur geleden
Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

3 uur geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

4 uur geleden