Hoekstra gaat door als Eurocommissaris Klimaat en Schone Groei
BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra gaat in de volgende Europese Commissie door met zijn huidige portefeuille Klimaat. Dat hebben bronnen aan het ANP bevestigd.
Eigenlijk heet Hoekstra's huidige functie "Eurocommissaris voor Klimaatactie". Dat wordt in de nieuwe Europese Commissie dus "Klimaat en Schone Groei" met een verwijzing naar het voornemen van Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen om de Europese economie de komende vijf jaar te laten groeien.
Von der Leyen heeft aangekondigd dinsdag in het Europees Parlement een toelichting te geven op de samenstelling en de portefeuilleverdeling van de nieuwe Europese Commissie. Het nieuwe ambtelijke bestuur van de Europese Unie zal waarschijnlijk vanaf 1 november beginnen met voor elk van de 27 EU-landen een eigen Eurocommissaris.
Voor het zover is moeten de beoogde Eurocommissarissen wel nog een hoorzitting ondergaan in het Europees Parlement om te zien of ze bekwaam en betrouwbaar zijn.
Hoekstra (CDA, 48) werd Eurocommissaris ter vervanging van Frans Timmermans, die terugkeerde naar de Nederlandse politiek.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie moet "een grens trekken" tegen de Amerikaanse president Donald Trump. Dat vinden partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA), die samen met de VVD onderhandelen over de vorming van een nieuw kabinet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke wetenschappers met kennis over minderheidskabinetten komen maandag langs bij informateur Rianne Letschert en de leiders van de formerende partijen D66, VVD en CDA. Het gaat om Claes de Vreese, Tom van der Meer en Corné Smit.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse dreigement om acht Europese landen extra importheffingen op te leggen, dreigt de banden tussen Europa en de VS te ondermijnen. Ze "brengen het risico van een gevaarlijke neerwaartse spiraal met zich mee". Dat stellen Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken in een gezamenlijke verklaring die door demissionair premier Dick Schoof op X is geplaatst.
22 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen waaronder Nederland extra importtarieven op te leggen is "chantage". Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in het televisieprogramma WNL op Zondag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.
2 dagen geleden