Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: EU moet zich wapenen tegen rampzalige klimaatverandering

Hoekstra: EU moet zich wapenen tegen rampzalige klimaatverandering

STRAATSBURG (ANP) - EU-landen moeten zich wapenen tegen de potentieel verwoestende gevolgen van klimaatverandering, vindt EU-klimaatcommissaris Wopke Hoekstra. Zo moeten ze bij hun ruimtelijke ordening bedacht zijn op overstromingen en andere gevaren. En cruciale infrastructuur daartegen beschermen.

De aanbevelingen van Hoekstra en zijn collega-Eurocommissaris Maros Sefcovic zijn ingegeven door een alarmerend rapport van het Europese Milieuagentschap (EEA). Volgens het agentschap doet Europa te weinig om de inmiddels onvermijdelijke veranderingen in het klimaat op te vangen. Daardoor loopt bijvoorbeeld een kwetsbaar kustgebied als Nederland groot gevaar. Europa moet zich opmaken voor meer overstromingen, hittegolven, bosbranden en misoogsten.

De EU-landen moeten veel duidelijker maken wat er op het spel staat, vindt de Europese Commissie. En wie er wat aan kunnen doen, zoals overheden, bedrijven en investeerders. Als zij weten wat er op hen af komt, kunnen zij bestemmingsplannen aanpassen, een betere plek voor een fabriek kiezen of hun geld in een project steken. Denk er ook over om offertes die meer rekening houden met klimaatrisico's een streepje voor te geven bij aanbestedingen, oppert de commissie. Ook op andere manieren zou 'klimaataanpassing' meer geld, aandacht en voorrang moeten krijgen.

Ook EU-geld dient bij voorkeur naar 'klimaatbestendiger' doelen te gaan, stellen Hoekstra en Sefcovic. Ze willen verder dat de Europese middelen voor rampbestrijding meer gericht worden op voorkomen en anticiperen, en "klimaatrisico's volledig opnemen in het rampbestrijdingsmanagement". De commissie en het EEA zullen overheden de benodigde informatie verschaffen om snel en precies maatregelen te kunnen nemen.

Meer uit Financieel

Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

20 minuten geleden
Druk op autoconcerns groeit door chiptekorten en importheffingen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.

23 minuten geleden
Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.

1 uur geleden
Farmaceut Novo Nordisk verlaagt omzetverwachting om concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.

1 uur geleden
Overname Roemeense Profi stuwt omzetgroei Ahold Delhaize

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.

1 uur geleden
Brussels Airport open na sluitingen om drones, schrapt vluchten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Softwarebedrijf Bird wil chatdienstverlener CM.com overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.

2 uur geleden