Hoekstra en delegatie schuilkelder in, raketinslag in Kiev
KIEV (ANP) - Minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken en zijn hele delegatie zijn in de Oekraïense hoofdstad Kiev de schuilkelder in gegaan. Tijdens een bezoek aan de Nationale Veiligheidsraad ging het luchtalarm af. Er was een doffe knal te horen.
Toen de delegatie na het bezoek aan de Veiligheidsraad in de auto zat, kreeg ze opnieuw het signaal dat er raketten onderweg waren. Toen werd besloten de schuilkelder in te gaan. Nog voordat de schuilkelder was bereikt, waren opnieuw explosies te horen.
Er is een raketinslag in de buurt geweest, meldde iemand uit de delegatie van Hoekstra. Mogelijk was de stroomvoorziening doelwit van de aanval. Volgens de burgemeester van Kiev zijn woonbuurten getroffen door raketten.
Misdadige middelen
Het laat volgens Hoekstra opnieuw zien tot welke "misdadige middelen" de Russische president Vladimir Poetin in staat is. "Hierop is maar één antwoord mogelijk en dat is het blijven steunen van Oekraïne", zegt de bewindsman.
Het is niet duidelijk of Hoekstra later dinsdag de Oekraïense president Volodimir Zelenski nog zal ontmoeten. Een gesprek stond oorspronkelijk wel op de agenda. Ook een andere afspraak waar Hoekstra zou worden bijgepraat over de stroomproblemen is onzeker.
Verkeer bleef rijden
Het is de tweede keer sinds de oorlog begon in februari begon dat Hoekstra Kiev aandoet. Toen hij hier in mei was moest hij ook al de schuilkelder in vanwege een luchtalarm. Toen waren er echter geen inslagen. Een deel van het bezoek deed hij toen samen met zijn Duitse collega Annalena Baerbock.
Volgens een ANP-verslaggever die met de delegatie meereist, ging tijdens het luchtalarm het leven op straat gewoon door; het verkeer bleef doorrijden en het leek er niet op dat veel mensen de schuilkelder opzochten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66'er Nathalie van Berkel trekt zich terug als kandidaat-staatssecretaris van Financiën, nadat meerdere media berichtten over onjuistheden in haar cv, meldt beoogd premier Rob Jetten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De beoogde landbouwminister Jaimi van Essen (D66) wil een "andere film" afspelen op het stikstofdossier. Na zijn gesprek met de aankomende premier Rob Jetten maakte hij niet concreet hoe zijn beleid anders wordt. Hij maakte vooral duidelijk welke toon hij wil aanslaan. "Mijn werkweek begint in de regio, begint met bezoek aan de sector, begint met compassie voor de sector."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Begrijp je dat je lid wordt van een kabinet dat op 66 zetels stoelt en dat je dus flink aan het werk moet om steun in de Kamer te vinden?" Die vraag zegt beoogd premier Rob Jetten deze week te stellen aan de aankomende bewindslieden wanneer zij een voor een bij hem langskomen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.
3 dagen geleden