Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: doorgaan met energieplafond in 2024

Hoekstra: doorgaan met energieplafond in 2024

ROTTERDAM (ANP) - CDA-voorman Wopke Hoekstra pleit ervoor om ook in 2024 een prijsplafond voor energie in te stellen als anders grote groepen mensen in de armoede dreigen te belanden. Wat hem betreft wordt ook de tijdelijke verhoging van het kindgebonden budget voortgezet. De vicepremier hoopt zo mensen in een kwetsbare positie en een middeninkomen te helpen. Hij wil proberen het kabinet mee te krijgen met zijn plannen.

"Het pakket van het afgelopen jaar is een combinatie geweest van bijdragen aan de energierekening, het energieplafond, en een paar honderd euro extra wat het kindgebonden budget heet", verduidelijkt Hoekstra zijn plannen nadat hij deze opperde bij verkiezingsdebat van EenVandaag. Hij wil hiermee doorgaan als de rekeningen en energiekosten zo hoog blijven.

In november vorig jaar zei minister van Financiën Sigrid Kaag nog dat het prijsplafond alleen tijdelijk van kracht zal zijn in 2023. Als de energieprijzen in 2024 nog steeds heel hoog zijn, zullen alleen de mensen worden geholpen die echt niet rond kunnen komen, zei de bewindsvrouw. Hoekstra noemt nu ook middeninkomens voor een eventueel prijsplafond volgend jaar, maar verduidelijkt niet hoe dat er precies uit zou moeten zien.

Aanleiding voor de uitspraken van de CDA-voorman is een raming van het Centraal Planbureau (CPB). De rekenmeesters voorspellen dat het aantal mensen onder de armoedegrens zal toenemen van 800.000 naar 1 miljoen als een aantal tijdelijke steunmaatregelen komen te vervallen. Hoekstra stelt voor om nieuwe maatregelen aan te kondigen in de zomer als de voorspelling van het CPB dan inderdaad uit lijkt te komen.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.

1 uur geleden
Kamermeerderheid wil dat aansluitstop op stroom wordt voorkomen

DEN HAAG (ANP) - De dreigende aansluitstop op het stroomnet voor woningen en kleine bedrijven in drie provincies moet worden voorkomen, vindt een ruime meerderheid in de Tweede Kamer. Veel partijen zijn onaangenaam verrast door de waarschuwing van netbeheerder TenneT dat de krapte op het net zo nijpend is geworden dat die ingreep mogelijk nodig is.

4 uur geleden
Tielen wil strengere regels voor buitenlands donorsperma

DEN HAAG (ANP) - Strengere voorwaarden voor buitenlands donorsperma moeten voorkomen dat in Nederland kinderen worden geboren van massadonoren, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze noemt drie opties, waarvan de belangrijkste is om donorzaad alleen in Nederland toe te staan als er een maximum op het gebruik zit.

5 uur geleden
Schoof ziet meer urgentie bij EU-leiders voor economische stappen

RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof denkt dat de huidige geopolitieke situatie zorgt voor een gevoel van urgentie bij EU-leiders om stappen te zetten voor de Europese economie. Dat zei hij voorafgaand aan een informeel overleg met EU-leiders in het Vlaamse kasteel Alden Biesen.

6 uur geleden
Kamer wil dat kabinet overname bedrijf achter DigiD tegenhoudt

DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.

20 uur geleden
Drentse BBB gaat weer op zoek naar een nieuwe gedeputeerde

ASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.

22 uur geleden
Kamervoorzitter: grenzen stellen in debat is ook aan Kamerleden

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.

1 dag geleden