Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra dinsdag op 'sollicitatiegesprek' bij Von der Leyen

Hoekstra dinsdag op 'sollicitatiegesprek' bij Von der Leyen

BRUSSEL (ANP) - Kandidaat-Eurocommissaris Wopke Hoekstra gaat dinsdag op gesprek bij voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Zij toetst of de demissionair buitenlandminister inderdaad geschikt is om de vertrokken Frans Timmermans op te volgen.

Het kabinet droeg de CDA-vicepremier vrijdag voor als nieuwe Eurocommissaris. Hij zou, net als Timmermans, het klimaatbeleid onder zijn hoede moeten krijgen. Maar dat is aan Von der Leyen en onder meer in het Europees Parlement leven daarover bedenkingen.

Hoekstra gaat volgende week "in alle zorgvuldigheid een gesprek voeren met de president". Daarna "moet ik nog naar het parlement", aldus Hoekstra. Op de twijfels over zijn geschiktheid wil Hoekstra nog niet uitvoerig ingaan, anders dan dat hij zijn "stinkende best wil doen". Hij wijst erop dat "de contouren van de portefeuille nog niet duidelijk zijn". Al loopt hij al wel vooruit op zijn mogelijke taak als voornaamste klimaatgezant van de EU op de komende klimaattop, waarvoor hij zijn diplomatieke ervaring zou kunnen inzetten.

Meer uit Politiek

Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

23 uur geleden
Labour verliest controle parlement Wales, Plaid Cymru wint

CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.

1 dag geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

1 dag geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

1 dag geleden
Van den Brink werkt nog aan wet strafbaarstelling illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.

1 dag geleden
Hermans: alle mensen aan boord KLM-vlucht worden gemonitord

DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."

2 dagen geleden
Kabinet voelt verantwoordelijkheid alle passagiers te repatriëren

DEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.

2 dagen geleden