Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra dinsdag op 'sollicitatiegesprek' bij Von der Leyen

Hoekstra dinsdag op 'sollicitatiegesprek' bij Von der Leyen

BRUSSEL (ANP) - Kandidaat-Eurocommissaris Wopke Hoekstra gaat dinsdag op gesprek bij voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Zij toetst of de demissionair buitenlandminister inderdaad geschikt is om de vertrokken Frans Timmermans op te volgen.

Het kabinet droeg de CDA-vicepremier vrijdag voor als nieuwe Eurocommissaris. Hij zou, net als Timmermans, het klimaatbeleid onder zijn hoede moeten krijgen. Maar dat is aan Von der Leyen en onder meer in het Europees Parlement leven daarover bedenkingen.

Hoekstra gaat volgende week "in alle zorgvuldigheid een gesprek voeren met de president". Daarna "moet ik nog naar het parlement", aldus Hoekstra. Op de twijfels over zijn geschiktheid wil Hoekstra nog niet uitvoerig ingaan, anders dan dat hij zijn "stinkende best wil doen". Hij wijst erop dat "de contouren van de portefeuille nog niet duidelijk zijn". Al loopt hij al wel vooruit op zijn mogelijke taak als voornaamste klimaatgezant van de EU op de komende klimaattop, waarvoor hij zijn diplomatieke ervaring zou kunnen inzetten.

Meer uit Politiek

JA21: Oekraïne geen NAVO-lid, te veel in Russische invloedssfeer

AMSTERDAM (ANP) - JA21 vindt niet dat Oekraïne lid mag worden van de NAVO of de Europese Unie. Het land ligt "te veel in de Russische invloedssfeer", zei kandidaat-Kamerlid Michiel Hoogeveen maandag tijdens een debat over buitenlandse politiek in De Balie in Amsterdam.

5 uur geleden
'Geen indicatie' voor extra dreigingen aan adres Wilders

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie doet geen onderzoek naar extra dreigingen aan het adres van PVV-leider Geert Wilders, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving hierover van De Telegraaf. "Er is geen indicatie voor een extra dreiging", zegt zij.

5 uur geleden
Yeşilgöz: SGP handelde 'heel sterk' op strafbaarheid illegaliteit

ENSCHEDE (ANP) - De SGP heeft "heel sterk" gehandeld toen in de Tweede Kamer een discussie was over de strafbaarstelling van illegaliteit, vindt VVD-leider Dilan Yeşilgöz. De conservatief-christelijke partij kreeg van andere partijen juist veel kritiek daarop. ChristenUnie-leider Mirjam Bikker sprak van een "staatsrechtelijke modderpoel".

11 uur geleden
Trump vertrokken naar Egypte voor Gaza-top

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vanuit Israël vertrokken naar Egypte. Hij wordt daar verwacht op een bijeenkomst over Gaza, waar wordt gesproken over het staakt-het-vuren en de toekomst van het Palestijnse gebied.

12 uur geleden
Yeşilgöz hoopt dat Wilders wél naar SBS6-debat komt

ENSCHEDE (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz hoopt dat Geert Wilders van de PVV wél naar het verkiezingsdebat van SBS6 komt van donderdag 23 oktober, nadat hij het RTL-debat van afgelopen zondag had afgezegd om veiligheidsredenen. Ze gaat ervan uit dat SBS6 zorgt voor veilige omstandigheden. "Dan is het altijd aan degene zelf: voel je je ook veilig?", aldus de politica.

13 uur geleden
Politieke partijen willen huizendiscussie minder politiek maken

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen willen de discussie over woningbouw minder politiek maken, spreken ze uit in een debat over wonen in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. Alle partijen willen dat er jaarlijks zo'n 100.000 huizen gebouwd worden en dat mensen in een betaalbaar, passend huis kunnen wonen.

15 uur geleden
GroenLinks-PvdA wil aangifte doen na intimidatie Timmermans

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil aangifte doen na een incident zondagmiddag in Amsterdam waar partijleider Frans Timmermans werd geïntimideerd en uitgescholden. Dat laat zijn woordvoerder desgevraagd weten. Van welk strafbaar feit aangifte wordt overwogen, zegt hij niet. "Daarover hebben we contact met onze juristen."

15 uur geleden