Hoekstra: diep geschokt door incident Indonesisch voetbalstadion
DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Wopke Hoekstra is "diep geschokt" over het "tragische incident bij het voetbalstadion" in Indonesië. In de stad Malang op Oost-Java kwamen volgens de nieuwste berichten ten minste 174 mensen om het leven nadat paniek was uitgebroken. Het is een van de dodelijkste stadionrampen ooit.
De slachtoffers kwamen om het leven nadat er rellen waren uitgebroken. Agenten vuurden traangas af om grote groepen mensen die het veld op waren gelopen uiteen te drijven. Vervolgens werden slachtoffers onder de voet gelopen. Gevreesd wordt dat het dodental nog verder kan oplopen, aangezien er nog zo'n 180 mensen in het ziekenhuis behandeld worden.
Op de rol van de politie bij het voorval gaat Hoekstra niet in. "Onze gedachten zijn bij de families van de slachtoffers en zij die gewond zijn geraakt", aldus de minister.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
49 minuten geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
19 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
22 uur geleden