Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: China moet armere landen helpen bij klimaatverandering

Hoekstra: China moet armere landen helpen bij klimaatverandering

BRUSSEL (ANP) - De Europese klimaatcommissaris Wopke Hoekstra vindt dat China meer moet doen om armere landen te helpen die getroffen worden door klimaatverandering. Hij zegt tegen The Observer dat de Chinezen moeten gaan bijdragen aan het nog op te richten klimaatschadefonds, waar de komende weken veel over gesproken zal worden op de klimaattop COP28.

"We hebben zo veel meer geld nodig dat we in feite iedereen die kan betalen nodig hebben om bij te dragen", aldus Hoekstra over het fonds. Het is de bedoeling dat rijke landen geld storten in zo'n klimaatschadefonds en dat ontwikkelingslanden dat geld kunnen gebruiken voor de averij die klimaatverandering veroorzaakt. Armere landen dragen vaak minder bij aan de uitstoot van broeikasgassen en zouden daarom minder verantwoordelijk zijn voor klimaatverandering, zo is het idee.

Hoekstra wil dat niet alleen China, maar ook andere grote economieën meer bijdragen. "Ik zeg tegen China en andere landen die aanzienlijke economische groei hebben doorgemaakt en echt meer welvaart hebben dan dertig jaar geleden, dat daar verantwoordelijkheid bij komt kijken. Simpelweg omdat het eerlijk is en omdat het probleem zo groot is, dat we echt iedereen nodig hebben."

Klimaatschadefonds

Hoekstra is pas ruim een maand Eurocommissaris en zal op de klimaattop moeten proberen om rijke westerse landen, opkomende economieën en ontwikkelingslanden op een lijn te krijgen over een klimaatschadefonds. Hij sprak eerder deze maand ook al met de Chinese klimaatgezant om Beijing aan te sporen ambitieuzere doelen te stellen. China heeft wereldwijd de hoogste uitstoot, maar per hoofd van de bevolking ligt de uitstoot van landen als Qatar, de Verenigde Staten en ook Nederland hoger.

COP28 begint komende donderdag in Dubai en duurt bijna twee weken.

Meer uit Buitenland

Kremlin: nieuw overleg Oekraïne, Rusland en VS in Genève

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.

41 minuten geleden
Høiby: ik had niet door dat vermeend slachtoffer sliep

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.

47 minuten geleden
Nieuwe astronauten onderweg naar ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.

55 minuten geleden
Minister: getril rond vulkaan Tenerife wijst niet op uitbarsting

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.

1 uur geleden
Britse rechter: verbod op Palestine Action onwettig

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.

1 uur geleden
Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

2 uur geleden
FBI verdubbelt beloning in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.

2 uur geleden