
Hoekstra: CDA wil niet besturen met PVV en FVD
DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra is "zelf niet zo van het uitsluitingsfestival", maar wil evenwel niet besturen met "partijen die zich verzetten tegen de rechtsstaat": de PVV en Forum voor Democratie. Het CDA wil met andere partijen wel "verschillen overbruggen", aldus de voorman in een gesprek op NPO Radio 1.
Dat provinciale D66-lijsttrekkers naast FVD en PVV ook JA21 en BBB uitsluiten, noemt de christendemocraat "merkwaardig". Vorige maand zei het CDA in Limburg overigens een mogelijke regionale coalitie met de PVV niet uit te sluiten.
Een woordvoerder van het CDA zegt desgevraagd dat de partij het nog steeds aan de eigen lijsttrekkers laat, maar zij geven zelf ook aan niet in zee te willen met de PVV of de FVD. De christendemocraten hanteren hetzelfde beleid als bij de gemeenteraadsverkiezingen van vorig jaar, aldus de zegsman.
Meer uit Binnenland
ROUVEEN (ANP) - Aan de Oude Rijksweg in Rouveen, Overijssel, is omstreeks middernacht in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken in een schuur. Dat meldt de Veiligheidsregio IJsselland.
49 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Meer dan zeshonderd mensen hebben zaterdagmiddag bij het Nationaal Monument Kamp Amersfoort herdacht dat de nazi's het concentratiekamp tachtig jaar geleden overdroegen aan het Rode Kruis. Een van de laatste oud-gevangenen van het kamp, Hans Gerritsen, was erbij. Schrijver Roxane van Iperen zei tijdens haar toespraak dat herdenken "niet alleen eer betonen aan de slachtoffers van toen" is.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Bij een huis in de Tapirstraat in Almere is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de tweede keer in korte tijd een explosief afgegaan. Dat gebeurde rond 02.00 uur. Door de klap vielen geen gewonden, wel zorgde de explosie voor flinke schade aan het huis. Ook omliggende woningen raakten beschadigd.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er zou meer ruimte gemaakt moeten worden voor een grotere militaire basis in Amsterdam. Hiervoor pleit de directeur van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland Tijs van Lieshout in het AT5-programma Park Politiek.
17 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - De man die in de vroege zaterdagochtend aan het Bachplein in Schiedam werd neergestoken is overleden aan zijn verwondingen. Dat maakte de politie bekend op X.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 21-jarige man uit Den Haag is vrijdagavond overleden bij een schietincident in de Paets van Troostwijkstraat in de Haagse wijk Laak. Dat meldt de politie op X.
1 dag geledenTIEL (ANP) - In een carrosseriefabriek in Tiel is even voor middernacht vrijdagavond een grote brand uitgebroken. 22 brandweerploegen waren ter plaatse om de brand te bestrijden, meldt de Veiligheidsregio Gelderland-Zuid.
1 dag geleden