Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: CDA komt nu even op de eerste plaats

Hoekstra: CDA komt nu even op de eerste plaats

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra geeft de problemen binnen zijn eigen partij voorlopig voorrang boven de kabinetsformatie. "Als ik word uitgenodigd dan kom ik natuurlijk naar de gesprekken", liet hij weten na afloop van een onderhoud met onder anderen informateur Mariëtte Hamer. "Maar u zult begrijpen dat ik de komende weken in de allereerste plaats bezig ben met het CDA."

Het CDA verloor afgelopen weekeinde Pieter Omtzigt, die bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart met zijn voorkeursstemmen goed was voor vijf van de in totaal vijftien Kamerzetels. Het populaire Kamerlid stapte uit de partij nadat een zeer kritisch memo dat hij voor intern beraad had opgesteld op straat was komen te liggen. Omtzigt, die al maanden ziek thuis zit, beklaagde zich daarin onder meer over tegenwerking en een onveilig werkklimaat.

Hoekstra sprak de afgelopen dagen met veel leden, bestuurders en collega-Kamerleden in een poging de crisis in zijn partij te bezweren. "Daar zullen we natuurlijk mee doorgaan." Andere zaken komen even op het tweede plan. "Ik heb een verantwoordelijkheid voor het land maar ook, echt in de eerste plaats, voor het CDA", aldus de demissionaire minister van Financiën.

Breuk repareren

Wat Hoekstra betreft hoeft de breuk met Omtzigt niet definitief te zijn. "Als het alsnog te repareren is, dolgraag. Maar dat heb ik helaas niet in mijn eentje in de hand." Hij benadrukt dat hij en het partijbestuur alles op alles hebben gezet om Omtzigt voor het CDA te behouden. "Maar hij heeft deze keuze gemaakt, en hij is voorlopig ook met ziekteverlof."

Hoekstra sprak maandagochtend onder anderen met PvdA-leider Lilianne Ploumen. Zij wilde na afloop niet zeggen of de situatie bij het CDA van invloed is op de formatie. Wel sprak zij de hoop uit dat Omtzigt "goed kan herstellen" en dat het CDA "in rustiger vaarwater" komt.

Ploumen wilde evenmin zeggen of het gesprek PvdA en CDA dichter bij elkaar heeft gebracht, hoewel zij vooral benadrukte dat er naast verschillen ook overeenkomsten zijn. "We hebben onze standpunten uitgewisseld. Soms ben je het met elkaar eens en soms niet."

Meer uit Binnenland

LTO merkt bij kabinet bereidheid tot 'verbetering' stikstofaanpak

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO heeft donderdag een "constructief" gesprek gehad met kabinetsleden over de stikstofaanpak. De boerenlobbyorganisatie stelt onder meer de toezegging te hebben gekregen "dat er ruimte is om het stikstofpakket stevig te verbeteren". "Bij het kabinet merken we grote bereidheid om hier met LTO en NAJK uit te komen."

2 uur geleden
Technisch probleem bij KIJK-livestream FC Sion - Ajax opgelost

SION (ANP) - Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK was het eerste kwartier van de wedstrijd FC Sion - Ajax in de Conference League voor sommige voetbalfans mogelijk niet te zien. Wie het duel om een plek in het Europese voetbaltoernooi wilde bekijken, moest 4,99 euro betalen om dat via KIJK te doen. Donderdagavond regende het op sociale media klachten dat dit echter niet mogelijk was. Inmiddels is het probleem opgelost, laat het platform weten.

2 uur geleden
Alleen in noorden en noordwesten geldt nog code geel om onweer

DE BILT (ANP) - Alleen in de provincies Noord-Holland, Friesland en Groningen is donderdagavond nog code geel van kracht voor onweersbuien. Eerder op de dag gold dit voor alle kustprovincies en de Waddeneilanden. Ook voor dat laatste gebied is de weerswaarschuwing nu opgeheven.

3 uur geleden
Technisch probleem bij KIJK tijdens livestream FC Sion - Ajax

SION (ANP) - Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK kan het zo zijn dat fans van Ajax de wedstrijd van hun club tegen FC Sion in de Conference League mogelijk niet via het platform kunnen zien. Wie het duel om een plek in het Europese voetbaltoernooi wilde bekijken, moest 5 euro betalen om dat via KIJK te doen. Donderdagavond regent het op sociale media klachten dat dit echter niet mogelijk is.

3 uur geleden
Nederlandse brandweer helpt komende dagen bij natuurbrand België

DEN HAAG (ANP) - Twaalf Nederlandse brandweerlieden uit Twente en IJsselland helpen zeker tot en met zondag bij het blussen van de brand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Het gaat om elf leden van een zogenoemde handcrew en een coördinator. Of het team ook na zondag nog ingezet wordt, is nog onduidelijk, laat een woordvoerder van de brandweer weten.

6 uur geleden
Code geel in kustprovincies om waterhozen en onweersbuien

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft vanwege waterhozen code geel afgekondigd voor de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Friesland en Groningen. Boven grote wateroppervlaktes kunnen volgens het weerinstituut waterhozen ontstaan, waarbij zware windstoten mogelijk zijn. Op zee zijn al waterhozen waargenomen, aldus het KNMI.

8 uur geleden
Bruls wil landelijk, eenduidig beleid tegen snelwegdemonstranten

NIJMEGEN (ANP) - Hubert Bruls, voorzitter van de regioburgemeesters, wil dat de politie overal in het land ingrijpt als boeren met trekkers de snelweg opgaan. Dat meldt zijn woordvoerder desgevraagd. "Dit soort demonstraties vinden in heel het land plaats en het is dan niet uit te leggen dat ze op verschillende plekken anders worden aangepakt."

8 uur geleden