Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra 'bijt op tong' over nieuwe Turkse blokkade voor Zweden

Hoekstra 'bijt op tong' over nieuwe Turkse blokkade voor Zweden

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe blokkade die Turkije opwerpt voor Zweden om tot de NAVO toe te treden, maakt minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken ongeduldig. Maar het is "het beste dat ik op mijn tong bijt", zegt hij. Het zou alleen maar averechts werken als hij zich zou uitspreken.

Zweden kan Turkse steun voor zijn aansluiting bij de NAVO wel vergeten, zei de Turkse president Recep Tayyip Erdogan maandag. De reden: de verbranding van een koran afgelopen weekend in Stockholm door een extreemrechtse politicus. Tot dusver eiste Turkije vooral dat Zweden Koerdische tegenstanders van Ankara in Zweden harder zou aanpakken. Het kandidaat-NAVO-lid doet dat al wel, maar het is Turkije niet genoeg. Vorige week kwam Erdogan ook al met een nieuwe eis. Hij wil dat Finland en Zweden tot 130 mensen uitleveren die Turkije als terroristen beschouwt.

Ankara stelt "het geduld wel op de proef", zegt Hoekstra. "Maar ik help het proces niet als ik dat nu weer van commentaar voorzie, dus dat moet ik niet doen." Hij wil niet zeggen of de moed hem in de schoenen zinkt, maar hamert erop dat Zweden en het andere aspirant-lid Finland toegelaten móeten worden. Dat is "essentieel", zowel voor die twee landen als voor de westerse militaire alliantie zelf.

Meer uit Politiek

Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

2 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

4 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

4 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

5 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

22 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

22 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden