
Hoekstra: bezoek Biden aan Kiev 'van allergrootste belang'
BRUSSEL (ANP) - Het bezoek van de Amerikaanse president Joe Biden maandag aan Kiev is "van het allergrootste belang", vindt buitenlandminister Wopke Hoekstra. Hij geeft "het signaal dat we zullen doorgaan", zei Hoekstra bij overleg met zijn EU-collega's in Brussel.
Biden bracht maandagochtend een verrassingsbezoek aan zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski. Het was de eerste keer sinds de Russische invasie van Oekraïne dat de Amerikaanse president zich in het land in oorlog waagde.
Bidens komst is "fantastisch", vindt Hoekstra. Daarmee gaf hij Rusland nog eens de boodschap "dat we zullen doorgaan om Oekraïne te helpen met wapens, met het werk aan het afrekenen van de verantwoordelijken, met humanitaire hulp. Zolang als nodig is."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders stapt uit de coalitie als het merendeel van zijn tien voorstellen over migratie niet wordt toegevoegd aan het coalitieakkoord, schrijft hij op X. Toen de radicaal-rechtse politicus zijn plannen vorige week presenteerde, dreigde hij ook om weg te lopen, maar liet hij in het midden wanneer hij dat precies zou doen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz vindt dat het militaire bondgenootschap NAVO moet afspreken om 5 procent van de economie uit te geven aan defensie, zoals Donald Trump wil. De VVD-leider staat al langer achter een norm van 3,5 procent voor militaire uitgaven. Maar in het praatprogramma Buitenhof ging ze ook mee in het voorstel van NAVO-chef Mark Rutte om daarbovenop 1,5 procent naar gerelateerde zaken als infrastructuur te laten gaan.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Chinese cyberaanval op het Tsjechische ministerie van Buitenlandse Zaken is "onacceptabel", vindt minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC). Hij sluit zich aan bij de verklaring van EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Die roept China op om meteen te stoppen met deze praktijken.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar maken van de archieven moet "zorgvuldig" worden afgewogen tegen het belang van privacy voor betrokkenen. Dat zei minister Eppo Bruins (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) na afloop van de ministerraad in een reactie op de kritiek van de Autoriteit Persoonsgegevens op zijn voorstel om de Archiefwet aan te passen.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC) gaat opnieuw nadenken of ze nog steeds achter het hoofdlijnenakkoord staat als de coalitiepartijen dit gaan verbouwen, zoals de PVV wil. Ze zal dan "wegen" of "ik daar dan nog achter sta". Maar de vraag van een journalist of ze dan misschien opstapt, gaat haar "veel te snel".
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) snapt de zorgen die zijn eigen partij heeft over Lelystad Airport. Hij wil daar een militaire vliegbasis in combinatie met een commerciële luchthaven. De BBB wil onder meer eerst dat PAS-melders worden gelegaliseerd. De bewindsman vindt die eis "reëel".
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber (PVV) heeft voor aanvang van de ministerraad flink uitgehaald naar coalitiepartners VVD en NSC, die haar eerder deze week verweten dat zij nog weinig resultaten heeft laten zien. Zij zei dat NSC "leeft in een papieren werkelijkheid" en dat de VVD na meer dan tien jaar in de regering "een veel te grote broek aantrekt" over migratie.
4 dagen geleden