Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: betreurenswaardig dat VS zich terugtrekken uit 'Parijs'

Hoekstra: betreurenswaardig dat VS zich terugtrekken uit 'Parijs'

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) vindt het een "zeer betreurenswaardige ontwikkeling" dat de Verenigde Staten zich terugtrekken uit het Klimaatakkoord van Parijs. "Ondanks deze tegenslag blijven we ons inzetten om samen met de VS en onze internationale partners het urgente probleem van de klimaatverandering aan te pakken", zegt Hoekstra in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump.

"De wetenschap is glashelder: elke stapsgewijze stijging van de temperatuur op aarde brengt enorme kosten met zich mee, economisch, sociaal, maar ook in mensenlevens", zegt Hoekstra. Het is volgens hem nodig om te blijven samenwerken om stijgende temperaturen, vaker voorkomende natuurrampen en onvoorspelbare weerpatronen te voorkomen.

"Het akkoord van Parijs heeft sterke fundamenten en is een blijvertje", benadrukt Hoekstra. Het stelt ambitieuze doelen, maar alle partijen kunnen hun eigen route uitstippelen om de doelen te bereiken, "van grote economieën tot kleine eilandstaten, van producenten van fossiele brandstoffen tot de opkomende krachtpatsers op het gebied van hernieuwbare energie".

In november is er weer een grote klimaattop in Brazilië. "We kijken uit naar de samenwerking met Brazilië en andere partners in de aanloop naar COP30", zegt de Eurocommissaris.

Meer uit Buitenland

Zelensky stelt Kyrylo Boedanov aan als nieuwe stafchef

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.

52 minuten geleden
Paus Leo bidt voor slachtoffers Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.

1 uur geleden
Trump dreigt met actie bij geweld tegen Iraanse demonstranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."

4 uur geleden
Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

9 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

10 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

11 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

13 uur geleden