Hoekstra: betreurenswaardig dat VS zich terugtrekken uit 'Parijs'
BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) vindt het een "zeer betreurenswaardige ontwikkeling" dat de Verenigde Staten zich terugtrekken uit het Klimaatakkoord van Parijs. "Ondanks deze tegenslag blijven we ons inzetten om samen met de VS en onze internationale partners het urgente probleem van de klimaatverandering aan te pakken", zegt Hoekstra in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump.
"De wetenschap is glashelder: elke stapsgewijze stijging van de temperatuur op aarde brengt enorme kosten met zich mee, economisch, sociaal, maar ook in mensenlevens", zegt Hoekstra. Het is volgens hem nodig om te blijven samenwerken om stijgende temperaturen, vaker voorkomende natuurrampen en onvoorspelbare weerpatronen te voorkomen.
"Het akkoord van Parijs heeft sterke fundamenten en is een blijvertje", benadrukt Hoekstra. Het stelt ambitieuze doelen, maar alle partijen kunnen hun eigen route uitstippelen om de doelen te bereiken, "van grote economieën tot kleine eilandstaten, van producenten van fossiele brandstoffen tot de opkomende krachtpatsers op het gebied van hernieuwbare energie".
In november is er weer een grote klimaattop in Brazilië. "We kijken uit naar de samenwerking met Brazilië en andere partners in de aanloop naar COP30", zegt de Eurocommissaris.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
5 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
12 uur geleden