Hoekstra: betreurenswaardig dat VS zich terugtrekken uit 'Parijs'
BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) vindt het een "zeer betreurenswaardige ontwikkeling" dat de Verenigde Staten zich terugtrekken uit het Klimaatakkoord van Parijs. "Ondanks deze tegenslag blijven we ons inzetten om samen met de VS en onze internationale partners het urgente probleem van de klimaatverandering aan te pakken", zegt Hoekstra in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump.
"De wetenschap is glashelder: elke stapsgewijze stijging van de temperatuur op aarde brengt enorme kosten met zich mee, economisch, sociaal, maar ook in mensenlevens", zegt Hoekstra. Het is volgens hem nodig om te blijven samenwerken om stijgende temperaturen, vaker voorkomende natuurrampen en onvoorspelbare weerpatronen te voorkomen.
"Het akkoord van Parijs heeft sterke fundamenten en is een blijvertje", benadrukt Hoekstra. Het stelt ambitieuze doelen, maar alle partijen kunnen hun eigen route uitstippelen om de doelen te bereiken, "van grote economieën tot kleine eilandstaten, van producenten van fossiele brandstoffen tot de opkomende krachtpatsers op het gebied van hernieuwbare energie".
In november is er weer een grote klimaattop in Brazilië. "We kijken uit naar de samenwerking met Brazilië en andere partners in de aanloop naar COP30", zegt de Eurocommissaris.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
12 minuten geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
5 uur geleden