Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra belooft Kiev extra steun voor opsporen misdaden Russen

Hoekstra belooft Kiev extra steun voor opsporen misdaden Russen

KIEV (ANP) - Nederland steekt volgend jaar miljoenen extra in het opsporen van oorlogsmisdaden in Oekraïne. Dat zei minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken tijdens een bezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kiev. "De daders moeten verantwoordelijk worden gehouden." Tijdens het bezoek ging het luchtalarm in de stad af.

Het gaat om 15 miljoen euro, aldus Hoekstra na overleg met zijn Oekraïense collega Dmitro Koeleba. Het geld is onder meer bestemd voor forensisch onderzoek naar oorlogsmisdaden door marechaussees en particuliere organisaties die kijken voor welke misdrijven Rusland verantwoordelijk kan worden gehouden.

Koeleba dankte Hoekstra voor alle hulp. Nederland geeft sinds het begin van de oorlog in februari humanitaire en militaire steun aan de regering in Kiev. Die goede relatie biedt volgens Koeleba de mogelijkheid om een "strategisch partnerschap" aan te gaan. Hij zei behoefte te hebben aan tanks met munitie en luchtafweergeschut.

Strijd voor vrijheid

Hoekstra zei dat Nederland hulp zal blijven geven. "Poetin kan deze oorlog stoppen, maar als hij dat niet doet moeten wij Oekraïne blijven steunen in zijn strijd voor vrijheid." Hij spreekt later op de dag nog met president Volodimir Zelenski.

Verder wordt Hoekstra nog bijgepraat over de energievoorziening van Kiev. Die is zwaar getroffen door Russische aanvallen met drones en raketten. Het kabinet maakte vorige week nog bekend 110 miljoen euro extra vrij te maken om Oekraïne de winter door te helpen. Eerder was hier al 70 miljoen euro voor toegezegd.

Tweede bezoek

Het is het tweede bezoek van Hoekstra aan de hoofdstad van Oekraïne sinds de Russische aanval eind februari begon. In mei was hij samen met zijn Duitse ambtsgenoot Annalena Baerbock in Kiev.

Meer uit Politiek

Kabinet gaat op zoek naar meer ruimte voor windparken op zee

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.

1 uur geleden
Berendsen: Oekraïne op duidelijke koers naar EU-lidmaatschap

BREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan ​​klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.

4 uur geleden
Kamer schaart zich achter plan voor vuurwerk vanaf 18 jaar

DEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.

5 uur geleden
Sjoerdsma maakt 6 miljoen extra vrij voor hulp aan Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.

5 uur geleden
BBB zet senator uit fractie na opzeggen lidmaatschap

DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.

8 uur geleden
Jetten: Santokhi betekende veel voor Suriname en Nederland

DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.

1 dag geleden
Maatregelen na hack Financiën raken onder meer schatkistbankieren

DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden