Hoekstra: belastingvoordelen helpen burgers om te investeren
BRUSSEL (ANP) - Met onder meer belastingvoordelen voor EU-burgers hoopt de Europese Commissie dat zij hun spaartegoed gaan beleggen. De Nederlandse Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Belastingen) denkt daarbij aan belastingvrijstellingen of uitstel van het betalen van belasting, zei hij dinsdag op een persconferentie.
"Belastingvoordelen, zelfs als ze klein zijn, moedigen mensen duidelijk aan om actie te ondernemen", zei Hoekstra op de toelichting over spaar- en beleggingsrekeningen (SIA's) die de Europese Commissie wil realiseren. Dat is het instrument dat beleggen voor iedereen eenvoudiger en toegankelijker moet maken.
Volgens Hoekstra zijn "we de beste spaarders ter wereld, maar duidelijk niet de beste beleggers ter wereld, en dat is iets wat we willen veranderen".
'Traditionele spaarrekeningen'
Als burgers hun spaargeld gaan beleggen of investeren, komt er een gigantisch bedrag op de kapitaalmarkt waarmee bedrijven kunnen investeren en daarmee concurrerender in de wereld kunnen worden. Het is aan de EU-lidstaten zelf om belastingvoordelen te geven aan de inwoners die aan de SIA willen meedoen.
De Commissie wil dat de SIA-rekeningen op dezelfde manier werken als traditionele spaarrekeningen. Het verschil is dat ze burgers in staat stellen te beleggen "in een scala aan financiële instrumenten, van aandelen tot obligaties tot fondsen, via erkende aanbieders zoals banken", zei Hoekstra. "Ze zijn eenvoudig, toegankelijk en fiscaal efficiënt."
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
8 uur geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
20 uur geleden