Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: alle registers opentrekken om mensen in Iran te helpen

Hoekstra: alle registers opentrekken om mensen in Iran te helpen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "alle registers opentrekken" om de mensen in Iran te helpen, zei minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) in de Tweede Kamer donderdag. Eerder op de dag werd in Iran de eerste man opgehangen die had deelgenomen aan de recente demonstraties. "Wij staan pal voor de rechten van de mensen die daar demonstreren."

Hoekstra noemt de executie "ronduit verschrikkelijk". Al maanden demonstreren Iraniërs voor meer vrijheid en tegen het streng islamitische regime. De mensen gingen de straat op na de dood van Mahsa Amini op een politiebureau. Zij was opgepakt door de moraalpolitie omdat ze haar hoofddoek niet volgens de regels zou hebben gedragen.

De bewindsman gaat kijken of er steun is in Europa om de sancties tegen het bewind in Teheran verder uit te breiden. Daar dringt ook de Kamer op aan. Hoekstra benadrukte wel dat er al veel strafmaatregelen tegen de Islamitische Republiek Iran zijn genomen. Hoekstra gaat ook praten met leden van de Iraanse gemeenschap in Nederland.

Meer uit Politiek

Kabinet hanteert dezelfde criteria voor Noodfonds Energie

DEN HAAG (ANP) - Het Noodfonds Energie is dit najaar wederom bedoeld voor mensen met een laag inkomen en een relatief hoge energierekening. De Tweede Kamer had eerder gevraagd om het fonds voor een bredere groep beschikbaar te stellen, maar minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken schrijft in een Kamerbrief dat een grotere doelgroep ervoor zou zorgen dat juist de meest kwetsbare doelgroep minder geholpen zou worden.

26 minuten geleden
Minister denkt na over eerlijker financieren sportverenigingen

DEN HAAG (ANP) - Sportminister Mirjam Sterk denkt na over hoe geld in de toekomst eerlijker kan worden verdeeld over sportclubs. Dat zei ze tijdens een debat nadat Kamerleden haar vroegen naar de subsidieregeling voor amateursportverenigingen. Onlangs zorgde het grote aantal aanvragen van die zogenoemde BOSA-regeling voor een storing, waardoor niet meer viel te achterhalen welke aanvragen als eerste werden gedaan en tot onvrede van de verenigingen over de aanvragen werd geloot.

10 uur geleden
Eerenberg neemt wensen Eerste Kamer mee als 'huiswerk' voor box 3

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) neemt de wensen van de Eerste Kamer over het stelsel van vermogensbelasting in box 3 mee "als huiswerk voor de zomer". Het kabinet werkt de komende maanden aan een aanpassing van het wetsvoorstel dat dinsdag door de Eerste Kamer werd besproken.

11 uur geleden
Eerste Kamer akkoord met begroting van minister Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft ingestemd met de begroting van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking van D66-minister Sjoerd Sjoerdsma. Hij moest een deal sluiten met PRO om het budget door de senaat te krijgen. Uiteindelijk stemden 39 senatoren voor en 33 tegen de begroting.

18 uur geleden
Kabinet haalt eigen doelstelling om regels te verminderen niet

DEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21

EDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.

3 dagen geleden
Jetten betreurt afgelasting delen Veteranendag vanwege de hitte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.

3 dagen geleden