
Hoek van Holland kampt al week met stofoverlast
HOEK VAN HOLLAND (ANP) - Inwoners van Hoek van Holland hebben al een week overlast door stof. Er wordt de laatste dagen melding gemaakt van zwart stof, meldt de DCMR Milieudienst Rijnmond. Eerder werden ook metaalkleurige stofdeeltjes aangetroffen. Tot nu toe zijn 400 meldingen bij de dienst binnengekomen.
De milieudienst zegt in Hoek van Holland en het havengebied onderzoek en visuele waarnemingen te doen om de mogelijke bron van de overlast op te sporen.
Eerder werd al bij twee bedrijven gekeken of die de bron zijn, maar door de harde wind was het lastig met zekerheid te zeggen waar het stof vandaan kwam. Nog altijd is de bron niet vastgesteld.
Zaterdag kwamen er 90 overlastmeldingen binnen, toen waren er ook meldingen uit het nabijgelegen 's-Gravenzande. Zondag staat de teller voorlopig op 28 klachten, alle uit Hoek van Holland. De overlast is vorige week zondag begonnen en sindsdien komen er bijna dagelijkse nieuwe klachten binnen.
Begin juni waren er ook al twintig meldingen over zwart stof.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat met griepachtige klachten naar de huisarts gaat, is afgelopen week iets gedaald. Het aantal blijft wel hoog, aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De epidemie houdt na vijf weken nog aan.
1 minuut geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie in Eindhoven heeft in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tussen PSV en Juventus van woensdagavond ruim 250 mensen gefouilleerd en een persoon aangehouden voor het bezit van vuurwerk. In een deel van de Brabantse stad geldt sinds 10.00 uur een veiligheidsrisicogebied. De wedstrijd tegen de Italiaanse club wordt gezien als een hoogrisicowedstrijd
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak noemt het plan van het Openbaar Ministerie om verdachten vaker zonder tussenkomst van een rechter zelf te bestraffen "maatschappelijk niet uit te leggen" en meent dat het zelfs het vertrouwen in de rechtsstaat kan schaden. Hiermee wordt de strafrechter "buitenspel gezet" en de "rechtsstaat ondergraven", zegt de voorzitter van de Raad voor de rechtspraak Henk Naves woensdag.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drie "extremistische sprekers" die komend weekeinde te gast zouden zijn bij een evenement in Utrecht, komen het land niet in. De ministers David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) en Marjolein Faber (Asiel en Migratie, PVV) hebben besloten hen de toegang tot Nederland te ontzeggen, melden zij in een verklaring.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de stichting Lichtpuntjes van Mariahoeve in Den Haag hebben zo'n tien gedupeerden van de explosies aan de Tarwekamp woensdagmiddag een cheque in ontvangst genomen met geld dat voor hen is opgehaald tijdens een inzamelingsactie. Het bedrag is bedoeld voor in totaal 44 getroffen huishoudens en ondernemers, van wie een deel dus woensdag bij de symbolische overhandiging aanwezig was.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de geplande bezuiniging van 28 miljoen euro op de veiligheidsregio's van tafel gaat, kan staatssecretaris Ingrid Coenradie niet beloven. "Wat ik wel kan beloven, is dat ik echt mijn nek uitsteek richting de aankomende voorjaarsnota, om te zorgen dat deze korting van tafel gaat." Dat heeft de PVV-staatssecretaris woensdag gezegd in een debat met de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een verwachte bezuiniging op rampenbestrijding, waaronder op de brandweer, leidt woensdag tot zorgen onder oppositie en coalitie in de Tweede Kamer. De veiligheidsregio's stuurden hierover vrijdag een alarmerende brief aan het kabinet. SP en GroenLinks-PvdA vragen direct om extra geld, terwijl coalitiepartijen VVD en PVV meer willen weten over de gevolgen van een kleiner budget.
4 uur geleden