Hockeyvrouwen winnen nu wel van Groot-Brittannië
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen hebben in het Wagener Stadion gewonnen van Groot-Brittannië. Voor lege tribunes eindigde het duel in de Pro League in 3-0 voor Oranje. Enkele dagen eerder hadden de rivalen nog gelijkgespeeld.
Al in het eerste kwart kwam de formatie van bondscoach Alyson Annan op voorsprong, door een benutte strafbal van Caia van Maasakker. In het tweede deel werd de voorsprong groter doordat Frédérique Matla scoorde uit een strafcorner. Eva de Goede zorgde in het laatste kwart voor 3-0.
"Het was duidelijk beter dan het vorige duel", zei De Goede bij Ziggo Sport. "Het moet nog beter, maar ons doel was vandaag progressie te tonen. Dat hebben we zeker gedaan. Eigenlijk speelde iedereen beter, wat het team uiteraard ten goede kwam. Er zat deze keer veel meer energie in het spel."
Tevreden
Annan sloot zich daarbij aan. "Ik ben heel tevreden met de stap die we sinds dinsdag hebben gemaakt. We zijn er nog niet, maar we gaan vooruit. Er was vooral veel meer inzet. We moeten het doen als team en dat hebben we gedaan. Maar volgende week tegen België moet het nog beter."
Oranje speelde dinsdag ook al tegen Groot-Brittannië. Dat duel eindigde gelijk, 1-1. Nederland verdiende vervolgens een extra punt door de shoot-outs te winnen.
Nationale competities
Het waren de eerste wedstrijden in de Pro League voor Oranje sinds die tegen Argentinië in februari van dit jaar.
In verband met de coronamaatregelen liggen de nationale competities in het hockey momenteel stil. Oranje is in voorbereiding op de Olympische Spelen, die in de komende zomer in Tokio worden gehouden.
Meer uit Sport
MONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Coco Gauff neemt het tegen Elena Rybakina op in de halve finales van de US Open. De 22-jarige Amerikaanse versloeg in New York in drie sets Mirra Andrejeva uit Rusland: 3-6 7-6 (7) 6-2.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.
1 dag geledenSEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.
1 dag geleden