Hockeysters zonder Fernig en met Fokke en Post naar EK
UTRECHT (ANP) - Rosa Fernig maakt geen deel uit van de selectie van de Nederlandse hockeysters voor het EK in de Duitse stad Mönchengladbach. De meest opvallende namen in de selectie zijn die van Luna Fokke en Lisa Post, speelsters van respectievelijk Kampong en SCHC.
Bondscoach Paul van Ass maakte maandag zijn selectie van achttien speelsters bekend. Elzemiek Zandee (SCHC) en Fernig (Den Bosch) zijn aangewezen als reserves. Gevestigde namen als Frédérique Matla en Maria Verschoor zijn erbij in Duitsland, maar dat geldt niet voor onder anderen Eva de Goede en Lidewij Welten. "Even pas op de plaats, mijn lichaam rust geven en voor mezelf aan de slag", had Welten in juni al gemeld.
"De concurrentie in de selectie is groot, daarom zijn het lastige en zeer gedetailleerde keuzes. De verschillen zijn klein, het niveau is hoog. We weten wat ons te doen staan tijdens het EK. Onze titel verdedigen en daarmee ons ticket naar Parijs veiligstellen", zei Van Ass.
Het EK begint op 18 augustus. Oranje neemt het in de groepsfase op tegen Spanje, België en Italië.
Meer uit Sport
TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
21 uur geleden