Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters zeker van eindzege Pro League door afgelastingen

Hockeysters zeker van eindzege Pro League door afgelastingen

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn al zeker van de eindzege in de Pro League. Als gevolg van de reisbeperkingen vanwege het coronavirus kunnen niet alle wedstrijden die voor dit seizoen op het programma stonden worden gespeeld. Oranje sluit de Pro League zondag in Antwerpen af tegen België.

De hockeysters zouden het ook nog twee keer opnemen tegen zowel Australië als Nieuw-Zeeland, maar die landen kunnen niet naar Europa komen. De internationale hockeyfederatie FIH heeft besloten die wedstrijden ook niet meer te laten spelen. Omdat de deelnemers niet op een gelijk aantal gespeelde wedstrijden uitkomen, kijkt de FIH voor het opmaken van de eindstand naar het behaalde puntenpercentage. Met 87,88 procent scoort Oranje bij de vrouwen veruit het beste.

De ploeg van bondscoach Alyson Annan won acht van de tien wedstrijden en zegevierde een keer via shoot-outs. Alleen van Argentinië werd in februari één keer verloren (2-0). In 2019 won Oranje ook de eerste editie van de Pro League.

Ook België zeker

Ook de Nederlandse mannen sluiten de landencompetitie zondag af tegen België. De ploeg van de vertrekkende bondscoach Max Caldas staat in de competitie met negen landen op de vijfde plaats, met een puntenpercentage van 54,55. Wereldkampioen België is met 82,05 al zeker van de eindzege. Oranje won vier van de elf wedstrijden en verloor er drie. Van de vier duels die in een gelijkspel eindigden, werden er twee via shoot-outs gewonnen.

"Het is natuurlijk teleurstellend dat het niet mogelijk blijkt om alle wedstrijden te spelen", zegt FIH-directeur Thierry Weil. "Toch hebben we twee derde van het programma kunnen afwerken, wat gezien de extreem uitdagende omstandigheden waarin we ons bevinden een knappe prestatie is."

Van 4 tot en met 13 juni wordt in Amsterdam gestreden om de Europese titels. Het EK dient voor de Nederlandse hockeyteams als voorbereiding op de Olympische Spelen in Tokio.

Meer uit Sport

De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

8 uur geleden
Fransman Rinderknech verrast Zverev in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.

9 uur geleden
Tennisster Rus strandt in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.

10 uur geleden
Debutant De Jong na vijfsetter naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.

10 uur geleden
Van de Zandschulp blij met 'solide wedstrijd' na zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

10 uur geleden
Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

13 uur geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

14 uur geleden