Hockeysters winnen opnieuw van China in Pro League
ROURKELA (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben hun elfde wedstrijd op rij in de Pro League gewonnen. In het Indiase Rourkela werd de Chinese ploeg, die onder leiding staat van voormalig Oranje-bondscoach Alyson Annan, met 4-2 verslagen.
Het Oranje van bondscoach Paul van Ass kwam in de 8e minuut op voorsprong door een doelpunt van Joosje Burg. Nog geen vier minuten later tekende Fay van der Elst voor de 2-0. Yu Anhui zette de Chinezen in de vijftiende minuut op 2-1.
Nederland breidde de voorsprong vervolgens uit naar 4-1 door rake strafcorners van Yibbi Jansen en Felice Albers. Gu Bingfeng pushte net voor tijd de 4-2 binnen voor China.
Olympische Spelen
Begin februari won Oranje ook al van China in de Pro League. In Bhubaneswar (India) werd het toen 3-1.
China is op de komende Olympische Spelen in Parijs ook een van de tegenstanders van Nederland in de poulefase.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan.
14 minuten geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
19 minuten geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
18 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
19 uur geleden