Hockeysters winnen opnieuw van China
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben in de Pro League voor de tweede keer in korte tijd China verslagen. Deze keer werd het overtuigend 6-0. Dinsdag had Oranje met 2-1 gewonnen van China.
Maria Verschoor opende deze keer de score voor Nederland na voorbereidend werk van Felice Albers. Korte tijd later zorgde Albers voor de 2-0, opnieuw nadat ze een aanval van de tegenstander had onderbroken.
Door Frédérique Matla liep de formatie van bondscoach Jamilon Mülders verder uit. Na de hervatting maakte Nederland het verschil nog groter. Matla scoorde nog twee keer, ook Lidewij Welten was doeltreffend.
Eva de Goede, hersteld van een zware knieblessure, maakte haar rentree in Oranje. Ze speelde, volgens afspraak, niet al te lang mee. "Het is goed gegaan", zei ze bij Ziggo Sport. "Ik denk dat ik morgen wel wakker ga worden met een beetje een stijve knie, maar daar ben ik op voorbereid. Ik ben de wedstrijd verder goed doorgekomen en heb ervan genoten dat ik weer op het veld stond."
Argentinië was al zeker van de eindzege in het toernooi, Nederland eindigt als tweede. Begin volgende maand gaat voor de Nederlandse hockeysters het wereldkampioenschap van start.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.
49 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
5 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
5 uur geleden