Hockeysters winnen opnieuw van China
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben in de Pro League voor de tweede keer in korte tijd China verslagen. Deze keer werd het overtuigend 6-0. Dinsdag had Oranje met 2-1 gewonnen van China.
Maria Verschoor opende deze keer de score voor Nederland na voorbereidend werk van Felice Albers. Korte tijd later zorgde Albers voor de 2-0, opnieuw nadat ze een aanval van de tegenstander had onderbroken.
Door Frédérique Matla liep de formatie van bondscoach Jamilon Mülders verder uit. Na de hervatting maakte Nederland het verschil nog groter. Matla scoorde nog twee keer, ook Lidewij Welten was doeltreffend.
Eva de Goede, hersteld van een zware knieblessure, maakte haar rentree in Oranje. Ze speelde, volgens afspraak, niet al te lang mee. "Het is goed gegaan", zei ze bij Ziggo Sport. "Ik denk dat ik morgen wel wakker ga worden met een beetje een stijve knie, maar daar ben ik op voorbereid. Ik ben de wedstrijd verder goed doorgekomen en heb ervan genoten dat ik weer op het veld stond."
Argentinië was al zeker van de eindzege in het toernooi, Nederland eindigt als tweede. Begin volgende maand gaat voor de Nederlandse hockeysters het wereldkampioenschap van start.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
21 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
21 uur geleden