Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters winnen ook overtuigend van Zuid-Afrika

Hockeysters winnen ook overtuigend van Zuid-Afrika

TOKIO (ANP) - De hockeysters hebben op de Olympische Spelen in Tokio ook hun derde groepswedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Alyson Annan versloeg Zuid-Afrika met 5-0 en gaat daarmee aan de leiding in groep A. De hockeysters zijn al zeker van een plaats in de kwartfinales.

Oranje kwam in het eerste kwart niet tot scoren. Caia van Maasakker kreeg drie keer de kans uit een strafcorner, maar kon de score niet openen. Frédérique Matla tekende daarna wel voor de eerste twee treffers. De eerste maakte ze aan het begin van het tweede kwart op aangeven van Lidewij Welten. In het derde kwart maakte Matla haar tweede treffer uit een strafcorner.

Nog in hetzelfde kwart zorgde Marloes Keetels uit een strafcornervariant met een intikker voor de 3-0. Felice Albers verlengde in het laatste kwart een voorzet van Maria Verschoor tot in het doel en Verschoor tipte zelf een voorzet van Matla binnen voor de 5-0.

Meer scoren

"We doen wat we moeten doen", zei Annan. "We spelen goed en worden sterker. Soms maken we te veel fouten, maar het gaat verder best goed. We moeten wel meer scoren uit de strafcorners. Daar ligt nog wat werk."

Verschoor vond dat Oranje goed had gespeeld. "We wilden efficiënter zijn en met deze 5-0 tegen Zuid-Afrika is dat goed gegaan. We groeien in het toernooi. In de eerste wedstrijd waren we een beetje zenuwachtig. We willen elke wedstrijd beter worden en richten ons op ons eigen spel. Ik denk dat we nog beter kunnen, maar ben tevreden met hoe we vandaag hebben gespeeld." Verschoor was blij met haar treffer. "Het was geen mooie goal, maar het is altijd goed om te scoren. Ik stond op het juiste moment op de juiste plaats."

De hockeysters hadden eerder gewonnen van India (5-1) en Ierland (4-0).

Meer uit Sport

Velzeboer en Bergsma vlaggendragers sluitingsceremonie Spelen

VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.

11 uur geleden
Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

16 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

16 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

17 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

17 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

17 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

17 uur geleden