Hockeysters winnen ook overtuigend van Zuid-Afrika
TOKIO (ANP) - De hockeysters hebben op de Olympische Spelen in Tokio ook hun derde groepswedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Alyson Annan versloeg Zuid-Afrika met 5-0 en gaat daarmee aan de leiding in groep A. De hockeysters zijn al zeker van een plaats in de kwartfinales.
Oranje kwam in het eerste kwart niet tot scoren. Caia van Maasakker kreeg drie keer de kans uit een strafcorner, maar kon de score niet openen. Frédérique Matla tekende daarna wel voor de eerste twee treffers. De eerste maakte ze aan het begin van het tweede kwart op aangeven van Lidewij Welten. In het derde kwart maakte Matla haar tweede treffer uit een strafcorner.
Nog in hetzelfde kwart zorgde Marloes Keetels uit een strafcornervariant met een intikker voor de 3-0. Felice Albers verlengde in het laatste kwart een voorzet van Maria Verschoor tot in het doel en Verschoor tipte zelf een voorzet van Matla binnen voor de 5-0.
Meer scoren
"We doen wat we moeten doen", zei Annan. "We spelen goed en worden sterker. Soms maken we te veel fouten, maar het gaat verder best goed. We moeten wel meer scoren uit de strafcorners. Daar ligt nog wat werk."
Verschoor vond dat Oranje goed had gespeeld. "We wilden efficiënter zijn en met deze 5-0 tegen Zuid-Afrika is dat goed gegaan. We groeien in het toernooi. In de eerste wedstrijd waren we een beetje zenuwachtig. We willen elke wedstrijd beter worden en richten ons op ons eigen spel. Ik denk dat we nog beter kunnen, maar ben tevreden met hoe we vandaag hebben gespeeld." Verschoor was blij met haar treffer. "Het was geen mooie goal, maar het is altijd goed om te scoren. Ik stond op het juiste moment op de juiste plaats."
De hockeysters hadden eerder gewonnen van India (5-1) en Ierland (4-0).
Meer uit Sport
MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
34 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
6 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
20 uur geleden