Hockeysters winnen met enige moeite van Groot-Brittannië
TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben voor de eerste keer op het olympisch toernooi enige moeite gehad om een wedstrijd te winnen. Het team van bondscoach Alyson Annan versloeg in Tokio Groot-Brittannië met 1-0.
De wedstrijd was een replay van de finale van de Olympische Spelen van Rio de Janeiro 2016, destijds na shoot-outs verrassend gewonnen door de Britse formatie.
Halverwege leidde Nederland al met 1-0. Frédérique Matla scoorde uit een strafbal. Wel deden zich daarna aan beide zijden meerdere kansen voor. De Britsen kregen zelfs in de laatste seconde nog een aardige mogelijkheid op de gelijkmaker.
Kwartfinale
Oranje, dat eerder won van Zuid-Afrika, India en Ierland, was al zeker van een plaats in de kwartfinale. De formatie speelt in de groepsfase nog tegen Duitsland, dat eveneens al geplaatst is voor de volgende fase.
In 2012 was Nederland voor het laatst olympisch kampioen.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
19 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geleden