Hockeysters winnen in Pro League nu wel van Engeland
LONDEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich in de Pro League hersteld van de nederlaag van zaterdag. Oranje won in Londen - na een achterstand - met 2-1 van de Engelsen, die een dag eerder nog met 3-1 te sterk bleken.
Engeland nam op het Lee Valley Hockey and Tennis Centre in Londen de leiding via Elena Rayer, die al in de negende minuut trefzeker was. Pas een half uur later volgde het antwoord via Ireen van den Assem, die doel trof uit een strafcorner. Ook het winnende doelpunt, van Tessa Clasener, kwam uit een strafcorner. Clasener pushte de bal vanaf de achterlijn naar de rand van de cirkel en liep door naar het doel. Ze kreeg de bal vervolgens aangespeeld en pushte van dichtbij hard raak.
Oranje trad in Londen niet aan in de sterkste formatie. De speelsters van Den Bosch en SCHC waren niet van de partij, omdat hun rust gegund werd in aanloop naar het WK. Het wereldkampioenschap hockey begint over een kleine maand en wordt gehouden in Amstelveen en het Spaanse Terrassa.
Nieuwe bondscoach
In de Pro League was Oranje, dat ook al van India had verloren, al kansloos voor de eindzege. Argentinië is niet meer te achterhalen. Nederland komt in het landentoernooi nog wel in actie tegen Duitsland (11-12 juni) en China (21-22 juni), dat geleid wordt door oud-bondscoach Alyson Annan.
Eerder deze week werd bekend dat Paul van Ass de nieuwe bondscoach wordt van de hockeysters. De voormalig bondscoach van de mannen begint na het WK.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
6 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
7 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
7 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
9 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
9 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
14 uur geleden