Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters winnen in Pro League nu wel van Engeland

Hockeysters winnen in Pro League nu wel van Engeland

LONDEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich in de Pro League hersteld van de nederlaag van zaterdag. Oranje won in Londen - na een achterstand - met 2-1 van de Engelsen, die een dag eerder nog met 3-1 te sterk bleken.

Engeland nam op het Lee Valley Hockey and Tennis Centre in Londen de leiding via Elena Rayer, die al in de negende minuut trefzeker was. Pas een half uur later volgde het antwoord via Ireen van den Assem, die doel trof uit een strafcorner. Ook het winnende doelpunt, van Tessa Clasener, kwam uit een strafcorner. Clasener pushte de bal vanaf de achterlijn naar de rand van de cirkel en liep door naar het doel. Ze kreeg de bal vervolgens aangespeeld en pushte van dichtbij hard raak.

Oranje trad in Londen niet aan in de sterkste formatie. De speelsters van Den Bosch en SCHC waren niet van de partij, omdat hun rust gegund werd in aanloop naar het WK. Het wereldkampioenschap hockey begint over een kleine maand en wordt gehouden in Amstelveen en het Spaanse Terrassa.

Nieuwe bondscoach

In de Pro League was Oranje, dat ook al van India had verloren, al kansloos voor de eindzege. Argentiniƫ is niet meer te achterhalen. Nederland komt in het landentoernooi nog wel in actie tegen Duitsland (11-12 juni) en China (21-22 juni), dat geleid wordt door oud-bondscoach Alyson Annan.

Eerder deze week werd bekend dat Paul van Ass de nieuwe bondscoach wordt van de hockeysters. De voormalig bondscoach van de mannen begint na het WK.

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

15 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

15 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

16 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

16 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

17 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

18 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

20 uur geleden