Hockeysters winnen in Pro League nu wel van Engeland
LONDEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich in de Pro League hersteld van de nederlaag van zaterdag. Oranje won in Londen - na een achterstand - met 2-1 van de Engelsen, die een dag eerder nog met 3-1 te sterk bleken.
Engeland nam op het Lee Valley Hockey and Tennis Centre in Londen de leiding via Elena Rayer, die al in de negende minuut trefzeker was. Pas een half uur later volgde het antwoord via Ireen van den Assem, die doel trof uit een strafcorner. Ook het winnende doelpunt, van Tessa Clasener, kwam uit een strafcorner. Clasener pushte de bal vanaf de achterlijn naar de rand van de cirkel en liep door naar het doel. Ze kreeg de bal vervolgens aangespeeld en pushte van dichtbij hard raak.
Oranje trad in Londen niet aan in de sterkste formatie. De speelsters van Den Bosch en SCHC waren niet van de partij, omdat hun rust gegund werd in aanloop naar het WK. Het wereldkampioenschap hockey begint over een kleine maand en wordt gehouden in Amstelveen en het Spaanse Terrassa.
Nieuwe bondscoach
In de Pro League was Oranje, dat ook al van India had verloren, al kansloos voor de eindzege. Argentiniƫ is niet meer te achterhalen. Nederland komt in het landentoernooi nog wel in actie tegen Duitsland (11-12 juni) en China (21-22 juni), dat geleid wordt door oud-bondscoach Alyson Annan.
Eerder deze week werd bekend dat Paul van Ass de nieuwe bondscoach wordt van de hockeysters. De voormalig bondscoach van de mannen begint na het WK.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
11 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
13 uur geleden