Hockeysters voor zesde keer op rij naar finale op Spelen
COLOMBES (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben voor de zesde keer op rij de finale bereikt van de Olympische Spelen in Parijs. Oranje was bij de laatste vier met 3-0 te sterk voor Argentinië.
Luna Fokke opende de score na 20 minuten met een backhand. Ze was aan de aandacht van de Argentijnse defensie ontsnapt, ging op het doel af en trok naar binnen. Niet veel later verdubbelde Laura Nunnink de score door na een harde voorzet van Fokke binnen te tikken. Yibbi Jansen maakte er in de tweede helft 3-0 van uit een strafcorner. Het was al haar achtste doelpunt van het toernooi.
In het laatste kwart was de spanning eraf in het Yves-du-Manoir Stadion. Diverse speelsters gingen nog op zoek naar een doelpunt, onder wie Felice Albers. Zij wacht dit toernooi nog op haar eerste goal. Albers had op de Spelen van Tokio met haar goals nog een belangrijk aandeel in de titel.
Nul
Met nog een paar minuten te gaan haalde Renée van Laarhoven nog een inzet uit een strafcorner van de lijn. In de herkansing ging de bal over het doel van keepster Anne Veenendaal.
Het was de tweede keer dit toernooi dat Oranje de nul hield. In de groepsfase werd ook van China met 3-0 gewonnen. Nederland heeft in zeven duels pas zes doelpunten geïncasseerd. Alleen gastland Frankrijk kwam twee keer tot scoren tegen de ploeg van coach Paul van Ass.
Bal in gezicht
Joosje Burg moest al vroeg naar de kant bij Oranje. Ze werd hard met een bal in haar gezicht geraakt en verliet het veld met een bebloed hoofd. Na de rust meldde ze zich zowaar weer met een pleister op haar gezicht.
Oranje, de regerende olympisch kampioen, neemt het vrijdag in de finale op tegen China of België. Die landen treffen elkaar woensdagavond.
Nederland won drie van de laatste vijf olympische toernooien bij de vrouwen. In 2016 was Groot-Brittannië te sterk in de finale, in 2004 Duitsland.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
12 uur geleden