Hockeysters voor zesde keer op rij naar finale op Spelen
COLOMBES (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben voor de zesde keer op rij de finale bereikt van de Olympische Spelen in Parijs. Oranje was bij de laatste vier met 3-0 te sterk voor Argentinië.
Luna Fokke opende de score na 20 minuten met een backhand. Ze was aan de aandacht van de Argentijnse defensie ontsnapt, ging op het doel af en trok naar binnen. Niet veel later verdubbelde Laura Nunnink de score door na een harde voorzet van Fokke binnen te tikken. Yibbi Jansen maakte er in de tweede helft 3-0 van uit een strafcorner. Het was al haar achtste doelpunt van het toernooi.
In het laatste kwart was de spanning eraf in het Yves-du-Manoir Stadion. Diverse speelsters gingen nog op zoek naar een doelpunt, onder wie Felice Albers. Zij wacht dit toernooi nog op haar eerste goal. Albers had op de Spelen van Tokio met haar goals nog een belangrijk aandeel in de titel.
Nul
Met nog een paar minuten te gaan haalde Renée van Laarhoven nog een inzet uit een strafcorner van de lijn. In de herkansing ging de bal over het doel van keepster Anne Veenendaal.
Het was de tweede keer dit toernooi dat Oranje de nul hield. In de groepsfase werd ook van China met 3-0 gewonnen. Nederland heeft in zeven duels pas zes doelpunten geïncasseerd. Alleen gastland Frankrijk kwam twee keer tot scoren tegen de ploeg van coach Paul van Ass.
Bal in gezicht
Joosje Burg moest al vroeg naar de kant bij Oranje. Ze werd hard met een bal in haar gezicht geraakt en verliet het veld met een bebloed hoofd. Na de rust meldde ze zich zowaar weer met een pleister op haar gezicht.
Oranje, de regerende olympisch kampioen, neemt het vrijdag in de finale op tegen China of België. Die landen treffen elkaar woensdagavond.
Nederland won drie van de laatste vijf olympische toernooien bij de vrouwen. In 2016 was Groot-Brittannië te sterk in de finale, in 2004 Duitsland.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
7 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden