Hockeysters voor zesde keer op rij naar finale op Spelen
COLOMBES (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben voor de zesde keer op rij de finale bereikt van de Olympische Spelen in Parijs. Oranje was bij de laatste vier met 3-0 te sterk voor Argentinië.
Luna Fokke opende de score na 20 minuten met een backhand. Ze was aan de aandacht van de Argentijnse defensie ontsnapt, ging op het doel af en trok naar binnen. Niet veel later verdubbelde Laura Nunnink de score door na een harde voorzet van Fokke binnen te tikken. Yibbi Jansen maakte er in de tweede helft 3-0 van uit een strafcorner. Het was al haar achtste doelpunt van het toernooi.
In het laatste kwart was de spanning eraf in het Yves-du-Manoir Stadion. Diverse speelsters gingen nog op zoek naar een doelpunt, onder wie Felice Albers. Zij wacht dit toernooi nog op haar eerste goal. Albers had op de Spelen van Tokio met haar goals nog een belangrijk aandeel in de titel.
Nul
Met nog een paar minuten te gaan haalde Renée van Laarhoven nog een inzet uit een strafcorner van de lijn. In de herkansing ging de bal over het doel van keepster Anne Veenendaal.
Het was de tweede keer dit toernooi dat Oranje de nul hield. In de groepsfase werd ook van China met 3-0 gewonnen. Nederland heeft in zeven duels pas zes doelpunten geïncasseerd. Alleen gastland Frankrijk kwam twee keer tot scoren tegen de ploeg van coach Paul van Ass.
Bal in gezicht
Joosje Burg moest al vroeg naar de kant bij Oranje. Ze werd hard met een bal in haar gezicht geraakt en verliet het veld met een bebloed hoofd. Na de rust meldde ze zich zowaar weer met een pleister op haar gezicht.
Oranje, de regerende olympisch kampioen, neemt het vrijdag in de finale op tegen China of België. Die landen treffen elkaar woensdagavond.
Nederland won drie van de laatste vijf olympische toernooien bij de vrouwen. In 2016 was Groot-Brittannië te sterk in de finale, in 2004 Duitsland.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
10 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
19 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden