Hockeysters verslaan Argentinië weer via shoot-outs in Pro League
MALDEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel met Argentinië in de Pro League via shoot-outs gewonnen. Net als zaterdag eindigde de wedstrijd tussen de twee grootmachten in Malden in 1-1. Oranje pakte een bonuspunt via shoot-outs (3-2).
De Nederlandse vrouwen versloegen Argentinië vorig jaar in de olympische finale in Tokio met 3-1. De Zuid-Amerikaanse vrouwen wonnen daarna hun eerste twaalf wedstrijden in de Pro League, terwijl Oranje nogal wat punten liet liggen.
Beide duels met Argentinië op het complex van Union nabij Nijmegen verliepen volgens een identiek scenario. Zaterdag opende Frédérique Matla uit een strafcorner de score, zondag deed Yibbi Jansen dat. Argentinië kwam op beide dagen op gelijke hoogte via een tip-in van María Granatto uit een strafcorner.
Volgend weekeinde tegen Engeland
In de shoot-outs was Oranje zaterdag foutloos en hield keepster Josine Koning twee Argentijnsen van scoren af. Een dag later misten Matla, Kyra Fortuin en Xan de Waard, net als drie speelsters van de opponent. Nadat Koning na de reguliere serie van vijf nog een shoot-out had gestopt, besliste Pien Sanders het duel in het voordeel van Oranje. Sanders had ook al de eerste shoot-out benut.
Argentinië gaat na veertien wedstrijden aan kop in de Pro League met 38 punten. Nederland, dat vier duels minder speelde, staat op 23 punten. De regerend wereld- en olympisch kampioen won vijf keer en verloor één wedstrijd, vorige maand bij India. Vier duels werden via shoot-outs gewonnen.
Volgend weekeinde speelt Oranje in Londen twee keer tegen Engeland. De speelsters van Den Bosch en SCHC, de clubs die onlangs tegenover elkaar stonden in de finale van de play-offs, krijgen dan rust.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
20 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
21 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
21 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
22 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
23 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
23 uur geleden