Hockeysters ten koste van Australië naar finale WK
TERRASSA (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich met de nodige moeite geplaatst voor de finale van het WK hockey. De regerend wereldkampioen was in het Spaanse Terrassa met 1-0 te sterk voor Australië. Frédérique Matla nam in de slotfase van het derde kwart het enige doelpunt voor haar rekening. Ze pushte hard raak uit een strafcorner.
Voor de 25-jarige Matla, die zich dit WK nog niet heeft weten te onderscheiden, was het pas haar derde doelpunt van het toernooi. Ze was twee keer trefzeker in de openingswedstrijd tegen Ierland, maar kwam in de drie daaropvolgende duels niet tot scoren.
In de eerste helft waren kansen spaarzaam en keepster Anne Veenendaal hoefde niet in actie te komen. In de tweede helft was Oranje vanuit strafcorners een aantal keer dicht bij de bevrijdende 1-0, maar Jocelyn Bartram - de Australische keepster - stond elke keer op de juiste plek. Grote kansen bleven uit, mede door de defensieve tactiek van de Australische ploeg.
Tien strafcorners
Nadat al tien strafcorners geen doelpunt hadden opgeleverd, besloot Matla het eens te proberen. Met een push die net van de grond kwam, wist ze Bartram toch te verrassen. De blijdschap bij de titelhouder was groot. In het laatste kwart kwam Nederland niet meer in de problemen, toch haalde interim-bondscoach Jamilon Mülders na het verstrijken van de tijd opgelucht adem.
Oranje neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de winnaar van het duel tussen Duitsland en Argentinië. Die wedstrijd begint om 21.30 uur. Zondag is de finale op hetzelfde tijdstip.
Vreemde bodem
Voor Nederland was het de eerste wedstrijd van dit WK op vreemde bodem. De drie groepswedstrijden en de kwartfinale werden in het Wagener Stadion in Amstelveen gespeeld. Australië verbleef al wel langere tijd in Spanje, waar het aanzienlijk warmer was dan in Amstelveen.
Op het vorige WK, in Londen, was Oranje ook in de halve finales te sterk voor Australië. Toen viel de beslissing na shoot-outs, na een 1-1-stand na de reguliere speeltijd. In de finale was Nederland toen veel te sterk voor Ierland (6-0).
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
13 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
13 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
14 uur geleden