Hockeysters ten koste van Australië naar finale WK
TERRASSA (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich met de nodige moeite geplaatst voor de finale van het WK hockey. De regerend wereldkampioen was in het Spaanse Terrassa met 1-0 te sterk voor Australië. Frédérique Matla nam in de slotfase van het derde kwart het enige doelpunt voor haar rekening. Ze pushte hard raak uit een strafcorner.
Voor de 25-jarige Matla, die zich dit WK nog niet heeft weten te onderscheiden, was het pas haar derde doelpunt van het toernooi. Ze was twee keer trefzeker in de openingswedstrijd tegen Ierland, maar kwam in de drie daaropvolgende duels niet tot scoren.
In de eerste helft waren kansen spaarzaam en keepster Anne Veenendaal hoefde niet in actie te komen. In de tweede helft was Oranje vanuit strafcorners een aantal keer dicht bij de bevrijdende 1-0, maar Jocelyn Bartram - de Australische keepster - stond elke keer op de juiste plek. Grote kansen bleven uit, mede door de defensieve tactiek van de Australische ploeg.
Tien strafcorners
Nadat al tien strafcorners geen doelpunt hadden opgeleverd, besloot Matla het eens te proberen. Met een push die net van de grond kwam, wist ze Bartram toch te verrassen. De blijdschap bij de titelhouder was groot. In het laatste kwart kwam Nederland niet meer in de problemen, toch haalde interim-bondscoach Jamilon Mülders na het verstrijken van de tijd opgelucht adem.
Oranje neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de winnaar van het duel tussen Duitsland en Argentinië. Die wedstrijd begint om 21.30 uur. Zondag is de finale op hetzelfde tijdstip.
Vreemde bodem
Voor Nederland was het de eerste wedstrijd van dit WK op vreemde bodem. De drie groepswedstrijden en de kwartfinale werden in het Wagener Stadion in Amstelveen gespeeld. Australië verbleef al wel langere tijd in Spanje, waar het aanzienlijk warmer was dan in Amstelveen.
Op het vorige WK, in Londen, was Oranje ook in de halve finales te sterk voor Australië. Toen viel de beslissing na shoot-outs, na een 1-1-stand na de reguliere speeltijd. In de finale was Nederland toen veel te sterk voor Ierland (6-0).
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
15 uur geleden