
Hockeysters spelen gelijk tegen India en verliezen shoot-outs
BHUBANESWAR (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd hun tweede wedstrijd tegen India in de Pro League te winnen. Na de 4-2-zege van maandag volgde in Bhubaneswar een 2-2-gelijkspel tegen het gastland. Oranje greep vervolgens ook naast het bonuspunt door de shoot-outs te verliezen.
Nederland forceerde in het eerste kwart een aantal strafcorners, maar wist pas in het tweede kwart via Pien Sanders te scoren uit een variant. Fay van der Elst verdubbelde nog voor rust de voorsprong, 2-0. India kwam in het derde kwart knap terug. Deepika maakte fraai de 2-1, waarna Baljeet Kaur de gelijkmaker binnentikte. Ondanks enkele goede kansen kwam Oranje daarna niet meer tot scoren. In de shoot-outs was Marijn Veen als enige Nederlandse trefzeker.
Oranje, dat aan de leiding gaat in de Pro League, won vorige week wel beide wedstrijden tegen Engeland in India. In totaal boekte de ploeg van bondscoach Raoul Ehren zes zeges in acht wedstrijden. In december werd in en tegen Argentinië de enige nederlaag geleden.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.
4 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.
5 uur geledenSANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
21 uur geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italië met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
1 dag geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.
1 dag geleden