Hockeysters rollen Amerika met 9-0 op
CHAPEL HILL (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun derde wedstrijd van dit jaar in de Pro League in winst omgezet. De ploeg van bondscoach Alyson Annan was in Chapel Hill (North Carolina) veel te sterk voor de Amerikaanse vrouwen: 0-9. Oranje begon de Pro League twee weken geleden met twee overwinningen in Changzhou op China (3-0 en 4-2).
De hockeysters zouden dit weekeinde eigenlijk twee keer tegen 'Team USA' spelen, maar het tweeluik werd teruggebracht tot één wedstrijd (met dubbele punten) vanwege het overlijden van teammanager Larry Amar van de Amerikaanse ploeg. Voor de wedstrijd werd een minuut stilte gehouden voor Amar. De speelsters van beide teams vormden gezamenlijk een kring.
Felice Albers opende al na een paar minuten de score, Frédérique Matla verdubbelde de voorsprong van Oranje in het tweede kwart. Nadat Lidewij Welten de 0-3 had gemaakt, ging het hard. Albers en Welten scoorden beiden nog twee keer, Ginella Zerbo en Maria Verschoor waren ook trefzeker.
Oranje vervolgt de Pro League half februari met twee wedstrijden in en tegen Argentinië.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
17 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
23 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
1 dag geleden