Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters rekenen in eerste duel af met India

Hockeysters rekenen in eerste duel af met India

TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het olympisch toernooi in Tokio begonnen met een ruime overwinning. De formatie van bondscoach Alyson Annan versloeg India: 5-1. Oranje was in Rio de Janeiro in 2016 verliezend finalist.

Aanvankelijk kon India de favoriet nog aardig bijbenen. Nederland kwam weliswaar op voorsprong door Felice Albers, maar zag de opponent door een treffer van Rani verrassend langszij komen.

Daarna trok de olympisch kampioen van, onder meer, 2008 en 2012, het spel naar zich toe. Margo van Geffen tipte in na een strafcorner van Caia van Maasakker, wat een hernieuwde voorsprong betekende. Albers zorgde met haar tweede voor de 3-1, op aangeven van Pien Sanders.

Na een fraaie individuele actie schoot Frédérique Matla uit een moeilijke hoek nummer 4 binnen. De 5-1 kwam op naam van Van Maasakker. Zij scoorde uit een strafcorner.

De hockeymannen waren eerder aan het toernooi begonnen met een nederlaag tegen België, 1-3.

Meer uit Sport

Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

6 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

6 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

6 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

7 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

8 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

8 uur geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

9 uur geleden