Hockeysters rekenen in eerste duel af met India
TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het olympisch toernooi in Tokio begonnen met een ruime overwinning. De formatie van bondscoach Alyson Annan versloeg India: 5-1. Oranje was in Rio de Janeiro in 2016 verliezend finalist.
Aanvankelijk kon India de favoriet nog aardig bijbenen. Nederland kwam weliswaar op voorsprong door Felice Albers, maar zag de opponent door een treffer van Rani verrassend langszij komen.
Daarna trok de olympisch kampioen van, onder meer, 2008 en 2012, het spel naar zich toe. Margo van Geffen tipte in na een strafcorner van Caia van Maasakker, wat een hernieuwde voorsprong betekende. Albers zorgde met haar tweede voor de 3-1, op aangeven van Pien Sanders.
Na een fraaie individuele actie schoot Frédérique Matla uit een moeilijke hoek nummer 4 binnen. De 5-1 kwam op naam van Van Maasakker. Zij scoorde uit een strafcorner.
De hockeymannen waren eerder aan het toernooi begonnen met een nederlaag tegen België, 1-3.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
7 uur geleden