Hockeysters prolongeren titel na zege op China na shoot-outs
COLOMBES (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben hun olympische titel met veel moeite geprolongeerd. De regerend kampioen won na shoot-outs van China, dat onder leiding staat van bondscoach Alyson Annan, de oud-coach van Oranje. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
Direct na de speeltijd van een uur moesten shoot-outs de beslissing brengen. Vijf speelsters moesten een voor een op de keeper van de tegenstandster af. Waar Pien Sanders en Maria Verschoor de eerste en tweede shoot-out benutten, gingen de eerste twee van de Chinese speelsters er niet in. Na een misser van Freeke Moes bracht China de stand terug tot 2-1. Na de 3-1 van Marijn Veen zorgde Veenendaal met een redding voor het goud.
China kwam al in de zesde minuut verrassend op voorsprong via Chen Yi. Oranje schrok zichtbaar van de achterstand en zette aan, maar lang zonder resultaat. De gelijkmaker liet tot de 51e minuut op zich wachten: Yibbi Jansen schoot raak uit een strafcorner. Het betekende al haar negende doelpunt van het toernooi.
Kansen
In de eerste helft waren kansen spaarzaam voor Oranje. Captain Xan de Waard zag een schot gekeerd worden en Frédérique Matla raakte de paal uit een strafcorner.
Oranje ging er, gesteund door het publiek, nog meer voor in de tweede helft en hanteerde een hoog tempo. De Aziatische speelsters hielden zich echter knap staande. Het publiek dacht dat Matla uit een strafcorner doel had getroffen, maar de bal was net naast. De goal van Jansen zorgde voor grote ontlading. In de slotseconden kreeg China vlak voor het doel nog een kans op de winnende goal, maar tot frustratie van Annan ging de bal er niet in. In de shoot-outs gaf de ervaring van Oranje de doorslag en maakte China een onzekere indruk. In de groepsfase werd China nog met 3-0 verslagen.
Uitverkocht
De wedstrijd werd gespeeld in een stijf uitverkocht Yves-du-Manoir Stadion, waar de tribunes bijna volledig oranje gekleurd waren. Naar schatting waren er zo'n 14.000 Oranje-fans op de finale afgekomen. De poulewedstrijd tegen China werd nog voor lege tribunes gespeeld in verband met verwacht noodweer.
China pakte voor de tweede keer een olympische medaille in het hockey. De vrouwen werden in 2008 ook tweede op de Spelen in Beijing, na een nederlaag tegen Oranje in de eindstrijd.
Nederland stond voor de zesde keer op een rij in de olympische finale. Op de vorige Spelen stond Oranje nog onder leiding van Annan, die door de Nederlandse hockeybond werd ontslagen om een ongezond topsportklimaat.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
9 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
10 uur geleden