Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters Oranje winnen Pro League na zege op Duitsland

Hockeysters Oranje winnen Pro League na zege op Duitsland

UTRECHT (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben de titel veroverd in de Pro League. De ploeg van bondscoach Paul van Ass was in Utrecht met 4-0 te sterk voor Duitsland.

Yibbi Jansen kwam twee keer tot scoren op het complex van Kampong. Ze bracht haar doelpuntentotaal in de Pro League al op zeventien. Ook Luna Fokke en Frédérique Matla waren trefzeker. De helft van de Nederlandse doelpunten werd gemaakt uit een strafcorner.

Nederland heeft nog drie duels te spelen in de Pro League, maar is nu al niet meer te achterhalen. Uit de dertien gespeelde duels werd de maximale score van 39 punten gehaald.

Voorbereiding

Voor de hockeysters was het de eerste wedstrijd sinds februari. "Dit was de eerste wedstrijd na onze vakantie. We zijn nog niet zo lang samen, dus ik vind het mooi dat we vandaag hebben gewonnen en de Pro League hebben gewonnen. Daar zijn we blij mee", zei Freeke Moes via de organisatie.

De komende dagen spelen de hockeysters nog twee keer tegen België en één keer tegen Duitsland. Al die wedstrijden worden op Nederlandse bodem gespeeld.

Oranje is in voorbereiding op de Olympische Spelen van Parijs. In de Franse hoofdstad verdedigen de hockeysters de olympische titel.

Meer uit Sport

Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

3 uur geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

5 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

7 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

7 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

7 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

7 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

8 uur geleden