Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters openen WK tegen Ierland

Hockeysters openen WK tegen Ierland

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters openen het WK op 2 juli met een wedstrijd tegen Ierland. Een dag later staat een duel met Duitsland op het programma en Oranje besluit de groepsfase op 6 juli tegen Chili.

Oranje speelt de drie groepswedstrijden in het Wagenerstadion van Amsterdam. Nederland houdt de mondiale eindronde van 1 tot en met 17 juli samen met Spanje, met Terrassa als speelstad. De halve finales en finale van het toernooi zijn in Terrassa.

Nederland voert als regerend wereld-, Europees en olympisch kampioen de mondiale ranglijst aan. Duitsland neemt daarop de vierde plek in, Ierland is de nummer 8 van de wereld. Chili, achttiende op de ranglijst, debuteert op een WK.

Vier jaar geleden prolongeerden de Nederlandse hockeysters in Londen hun wereldtitel. Ze overklasten toen het verrassende Ierland in de finale: 6-0. Onder leiding van bondscoach Alyson Annan pakte Oranje afgelopen jaar in Tokio ook olympisch goud. De Australische moest in januari vertrekken, omdat ze met de hockeybond KNHB geen overeenstemming kon bereiken over de manier om tot een betere samenwerking en groepscultuur bij Oranje te komen.

De KNHB maakte vorige maand bekend dat interim-bondscoach Jamilon Mülders tot en met het WK aanblijft. De Duitser stopt daarna.

Meer uit Sport

Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

29 minuten geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

54 minuten geleden
Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

14 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

17 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

20 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

21 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

23 uur geleden