Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters openen WK tegen Ierland

Hockeysters openen WK tegen Ierland

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters openen het WK op 2 juli met een wedstrijd tegen Ierland. Een dag later staat een duel met Duitsland op het programma en Oranje besluit de groepsfase op 6 juli tegen Chili.

Oranje speelt de drie groepswedstrijden in het Wagenerstadion van Amsterdam. Nederland houdt de mondiale eindronde van 1 tot en met 17 juli samen met Spanje, met Terrassa als speelstad. De halve finales en finale van het toernooi zijn in Terrassa.

Nederland voert als regerend wereld-, Europees en olympisch kampioen de mondiale ranglijst aan. Duitsland neemt daarop de vierde plek in, Ierland is de nummer 8 van de wereld. Chili, achttiende op de ranglijst, debuteert op een WK.

Vier jaar geleden prolongeerden de Nederlandse hockeysters in Londen hun wereldtitel. Ze overklasten toen het verrassende Ierland in de finale: 6-0. Onder leiding van bondscoach Alyson Annan pakte Oranje afgelopen jaar in Tokio ook olympisch goud. De Australische moest in januari vertrekken, omdat ze met de hockeybond KNHB geen overeenstemming kon bereiken over de manier om tot een betere samenwerking en groepscultuur bij Oranje te komen.

De KNHB maakte vorige maand bekend dat interim-bondscoach Jamilon Mülders tot en met het WK aanblijft. De Duitser stopt daarna.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp woensdag laat in actie voor kwartfinale

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.

9 minuten geleden
Brit Brennan wil in thuisland eerste gele trui in de Tour pakken

LA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.

1 uur geleden
Brennan sprint naar vierde ritzege in Vuelta

LA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.

2 uur geleden
Oud-voetballer Totti adviseur basketbalclub uit Rome

ROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.

4 uur geleden
Tennisster Gauff naar laatste acht op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.

10 uur geleden
Zverev tegenstander van Van de Zandschulp in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).

13 uur geleden
Van de Zandschulp na vijfsetter naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat voor de tweede keer in de kwartfinales van de US Open. De 30-jarige tennisser versloeg de 21-jarige Fransman Arthur Géa in de nacht van maandag op dinsdag in de vierde ronde na vijf sets 3-6 6-7 (0) 7-6 (7) 7-6 (3) 6-4. Van de Zandschulp speelt tegen de winnaar van de partij tussen Alexander Zverev en Luciano Darderi om een plaats bij de laatste vier.

15 uur geleden