Hockeysters openen EK met ruime zege op Ierland
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het EK in eigen land begonnen met een ruime zege van 4-0 op Ierland. De titelverdediger speelde nog verre van vloeiend in het met 3500 toeschouwers gevulde Wagener Stadion van Amstelveen, maar de tegenstander was te zwak om de thuisploeg ook maar enig moment in gevaar te brengen.
Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Alyson Annan al met 3-0 na treffers van Caia van Maasakker (strafbal), Laurien Leurink en Frédérique Matla. In de tweede helft scoorde Leurink nogmaals. Ondanks het overwicht kon Oranje de score niet verder vergroten.
De wedstrijd was overigens een herhaling van de WK-finale van 2018. Toen haalde Ierland heel verrassend de eindstrijd, maar daarin kon de ploeg niet overtuigen. Nederland won de finale destijds zelfs met 6-0.
Voorbereiding op de Olympische spelen
Van Maasakker speelde haar 200e interland en die sierde ze in de 9e minuut op met haar 64e goal voor het Nederlands team. Ze scoorde uit een strafbal die de scheidsrechter gaf na een overtreding op Laura Nunnink. Na een klein kwartier kwam EK-debutante Felice Albers door over rechts via de achterlijn. Ze gaf de bal of op Leurink die simpel binnentikte: 2-0.
Kort voor rust was Matla trefzeker uit een strafcorner. Haar sleeppush ging dwars door de benen van de Ierse keepster Ayeisha McFerran. Een kwartier voor tijd viel de vierde goal voor de Nederlandse ploeg, die het EK niet alleen speelt om voor de derde keer op rij de titel te veroveren, maar zeker ook als voorbereiding op de Olympische Spelen. Leurink maakte een actie bij de achterlijn en werkte de bal van dichtbij in het doel.
Routinier Eva de Goede speelde ook weer mee bij Oranje. Ze is net hersteld van een polsbreuk en speelde om die reden met een brace om het gewricht. Ze was tevreden over het spel van haar ploeg. "Een goede overwinning. Hier en daar nog wat rommelig, maar we hebben ook goed spel laten zien", zei de hockeyster bij de NOS. "Het is sowieso een feestje dat we mogen spelen met publiek. Het voelde alsof het stadion vol zat en dat is zo lekker. Het is ook een mentaal iets, het publiek kan je echt naar een hoger niveau tillen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
2 uur geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
12 uur geleden