Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters openen EK met ruime zege op Ierland

Hockeysters openen EK met ruime zege op Ierland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het EK in eigen land begonnen met een ruime zege van 4-0 op Ierland. De titelverdediger speelde nog verre van vloeiend in het met 3500 toeschouwers gevulde Wagener Stadion van Amstelveen, maar de tegenstander was te zwak om de thuisploeg ook maar enig moment in gevaar te brengen.

Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Alyson Annan al met 3-0 na treffers van Caia van Maasakker (strafbal), Laurien Leurink en Frédérique Matla. In de tweede helft scoorde Leurink nogmaals. Ondanks het overwicht kon Oranje de score niet verder vergroten.

De wedstrijd was overigens een herhaling van de WK-finale van 2018. Toen haalde Ierland heel verrassend de eindstrijd, maar daarin kon de ploeg niet overtuigen. Nederland won de finale destijds zelfs met 6-0.

Voorbereiding op de Olympische spelen

Van Maasakker speelde haar 200e interland en die sierde ze in de 9e minuut op met haar 64e goal voor het Nederlands team. Ze scoorde uit een strafbal die de scheidsrechter gaf na een overtreding op Laura Nunnink. Na een klein kwartier kwam EK-debutante Felice Albers door over rechts via de achterlijn. Ze gaf de bal of op Leurink die simpel binnentikte: 2-0.

Kort voor rust was Matla trefzeker uit een strafcorner. Haar sleeppush ging dwars door de benen van de Ierse keepster Ayeisha McFerran. Een kwartier voor tijd viel de vierde goal voor de Nederlandse ploeg, die het EK niet alleen speelt om voor de derde keer op rij de titel te veroveren, maar zeker ook als voorbereiding op de Olympische Spelen. Leurink maakte een actie bij de achterlijn en werkte de bal van dichtbij in het doel.

Routinier Eva de Goede speelde ook weer mee bij Oranje. Ze is net hersteld van een polsbreuk en speelde om die reden met een brace om het gewricht. Ze was tevreden over het spel van haar ploeg. "Een goede overwinning. Hier en daar nog wat rommelig, maar we hebben ook goed spel laten zien", zei de hockeyster bij de NOS. "Het is sowieso een feestje dat we mogen spelen met publiek. Het voelde alsof het stadion vol zat en dat is zo lekker. Het is ook een mentaal iets, het publiek kan je echt naar een hoger niveau tillen."

Meer uit Sport

Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

4 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

6 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

8 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

11 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

12 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

12 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

16 uur geleden