Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters naar laatste vier na simpele zege op Nieuw-Zeeland

Hockeysters naar laatste vier na simpele zege op Nieuw-Zeeland

TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich op de Olympische Spelen op overtuigende wijze geplaatst voor de halve finales. Nieuw-Zeeland werd met 3-0 verslagen door de ploeg van bondscoach Alyson Annan.

Lidewij Welten bezorgde Oranje een voorsprong door in de zevende minuut binnen te tikken na goed voorbereidend werk van Laurien Leurink. Halverwege het tweede kwart maakte Frédérique Matla er uit een strafbal 2-0 van. Voor Matla was het al haar achtste doelpunt van het toernooi. Lauren Stam bepaalde al in de 37e minuut de eindstand van het eenzijdige duel.

In het laatste kwart probeerde Oranje de score nog verder op te voeren, maar daar ontbrak de echte drang. Matla kreeg nog een uitgelezen kans op haar negende goal van de Spelen, maar ze raakte een backhand totaal verkeerd.

Amper kansen

Nieuw-Zeeland kreeg amper kansen, maar mocht wel vier keer aanleggen via een strafcorner. Keepster Josine Koning, dit toernooi pas twee keer gepasseerd, redde een aantal keer knap.

Oranje, de nummer 1 van de wereldranglijst (Nieuw-Zeeland staat zesde), is dit toernooi nog ongeslagen. Alle vijf de poulewedstrijden werden gewonnen en in de groepsfase werd er liefst achttien keer gescoord.

Groot-Brittannië

In de halve finales nemen de hockeysters het woensdag op tegen Groot-Brittannië, dat Spanje versloeg na shoot-outs. Na de reguliere speeltijd stond het 2-2. De Britse ploeg hield Oranje in 2016 in Rio de Janeiro van de olympische titel af.

Zondag werden de hockeymannen wel in de kwartfinales uitgeschakeld; Australië bleek na shoot-outs te sterk.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

4 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

5 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

6 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

6 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden