Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters naar halve finale WK na zege op België

Hockeysters naar halve finale WK na zege op België

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben zich dankzij een zege op België geplaatst voor de halve finales van het WK. In een uitverkocht Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-1 voor de ploeg van bondscoach Jamilon Mülders. Freeke Moes maakte in het laatste kwart het winnende doelpunt.

Het was voor Oranje de minst ruime zege op het WK tot nu toe. Eerder won de regerend olympisch-, wereld- en Europees kampioen van Ierland (5-1), Duitsland (3-1) en Chili (3-1).

Laurien Leurink opende namens Nederland aan het eind van het eerste kwart de score. Na een fout in de Belgische opbouw ontving Leurink de bal vlak voor het doel en tikte vanaf daar in. In de loop van de wedstrijd werd het spel van Oranje minder, waardoor België op een goed resultaat bleef hopen.

Uit een strafcorner viel de gelijkmaker. Een variant kwam bij Alix Gerniers terecht, die alert was en van dichtbij intikte.

Moes zorgde zo'n 13 minuten voor tijd voor het belangrijke tweede Nederlandse doelpunt, door via een voet van de Belgische doelvrouw de bal in het doel te werken. Daar ging een fraaie actie van de Oranje-speelster aan vooraf. Moes was vlak voor tijd nog dichtbij haar tweede van de avond, maar haar harde schot werd dit keer wel gekeerd.

Oranje speelt zaterdag tegen Australië of Spanje, dat ook gastland is van dit WK, voor een plek in de finale. Die halve finale wordt gespeeld in Terrassa in Spanje.

International Marloes Keetels vond het spel van Oranje niet goed, maar vond het resultaat belangrijker. "Het ging niet vanzelf, maar dat gaat een kwartfinale vaak niet", zei de invalster bij Ziggo Sport. "Het is terecht nog spannend geworden. België is gewoon een goede ploeg en heeft het goed gedaan. Maar wij mogen naar Spanje dus de missie is geslaagd."

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Ostapenko en bereikt vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Sinner wint en vervolgt jacht op titelprolongatie Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.

7 uur geleden
Verstappen derde in kwalificatie sprintrace op Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.

7 uur geleden
Djokovic langs Rinderknech naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).

7 uur geleden
Tennissers Van de Zandschulp en Griekspoor klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.

9 uur geleden
Davis Cup-team speelt tennisduel met Colombia in Den Bosch

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.

12 uur geleden
Turnster Sanne Wevers in trajectselectie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.

17 uur geleden