Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters na zege op België in finale Europees kampioenschap

Hockeysters na zege op België in finale Europees kampioenschap

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de finale bereikt van het Europees kampioenschap. In het Wagener Stadion van Amstelveen won de formatie van bondscoach Alyson Annan in de halve eindstrijd van België, 3-1.

De doelpunten van Oranje kwamen op naam van Frédérique Matla, Felice Albers en Caia van Maasakker (strafcorner). Het Belgische doelpunt kwam van Stéphane Vanden Borre. Zij maakte uit een strafbal de 2-1. Voorafgaand aan de halve finale had Nederland alle groepswedstrijden met ruime cijfers gewonnen.

Na de Belgische tegentreffer brak er eigenlijk voor het eerst dit toernooi een lastige fase aan voor Nederland. De Belgische Ambre Ballenghien was zelfs dicht bij de gelijkmaker.

Albers

"De opluchting is groot", zei Albers derhalve na afloop bij de NOS. "We begonnen goed, maar vooral in de eerste fase na de rust was het allemaal wat minder. We waren te slordig en verdedigden niet slim. Als Nederland mag ons dat niet overkomen. We weten wat we in de finale moeten verbeteren. Maar nu gaan we honderd procent voor goud."

Het herstel kwam in het vierde kwart, waarin Nederland vanaf het begin agressief was en al snel kansen kreeg. "In die fase waren we weer overtuigend", vond Albers. Er waren mogelijkheden voor onder meer Laurien Leurink en Marloes Keetels, voordat Van Maasakker het duel besliste door de bal uit een strafcorner hoog in het doel te plaatsen.

Vertrouwen

De Belgische bondscoach Raoul Ehren zei desondanks te hebben genoten van het spel van zijn team. "Na de 2-1 hing de gelijkmaker voor mijn gevoel zelfs in de lucht. Helaas is die niet gekomen. We hebben het nog net niet gered tegen Nederland, maar ons optreden geeft heel veel vertrouwen voor de toekomst. Met deze jonge ploeg hebben we bewezen dat we er echt bij horen."

De Nederlandse mannen plaatsten zich een dag eerder voor de finale, door België na shoot-outs te verslaan.

Meer uit Sport

Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

2 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

4 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

5 uur geleden
Schaatsster Beune is blij dat ze medaille om de nek heeft hangen

MILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.

5 uur geleden
Skeletonner Jeraskevitsj krijgt 180.000 euro van baas voetbalclub

MILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.

5 uur geleden
Schaatser Bosker vertrok 'om zich op te frissen voor huldiging'

MILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.

6 uur geleden
Ritsma 'tevreden' met zilver en 'trots' op vierde plaats

MILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.

6 uur geleden