Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters na zege op België in finale Europees kampioenschap

Hockeysters na zege op België in finale Europees kampioenschap

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de finale bereikt van het Europees kampioenschap. In het Wagener Stadion van Amstelveen won de formatie van bondscoach Alyson Annan in de halve eindstrijd van België, 3-1.

De doelpunten van Oranje kwamen op naam van Frédérique Matla, Felice Albers en Caia van Maasakker (strafcorner). Het Belgische doelpunt kwam van Stéphane Vanden Borre. Zij maakte uit een strafbal de 2-1. Voorafgaand aan de halve finale had Nederland alle groepswedstrijden met ruime cijfers gewonnen.

Na de Belgische tegentreffer brak er eigenlijk voor het eerst dit toernooi een lastige fase aan voor Nederland. De Belgische Ambre Ballenghien was zelfs dicht bij de gelijkmaker.

Albers

"De opluchting is groot", zei Albers derhalve na afloop bij de NOS. "We begonnen goed, maar vooral in de eerste fase na de rust was het allemaal wat minder. We waren te slordig en verdedigden niet slim. Als Nederland mag ons dat niet overkomen. We weten wat we in de finale moeten verbeteren. Maar nu gaan we honderd procent voor goud."

Het herstel kwam in het vierde kwart, waarin Nederland vanaf het begin agressief was en al snel kansen kreeg. "In die fase waren we weer overtuigend", vond Albers. Er waren mogelijkheden voor onder meer Laurien Leurink en Marloes Keetels, voordat Van Maasakker het duel besliste door de bal uit een strafcorner hoog in het doel te plaatsen.

Vertrouwen

De Belgische bondscoach Raoul Ehren zei desondanks te hebben genoten van het spel van zijn team. "Na de 2-1 hing de gelijkmaker voor mijn gevoel zelfs in de lucht. Helaas is die niet gekomen. We hebben het nog net niet gered tegen Nederland, maar ons optreden geeft heel veel vertrouwen voor de toekomst. Met deze jonge ploeg hebben we bewezen dat we er echt bij horen."

De Nederlandse mannen plaatsten zich een dag eerder voor de finale, door België na shoot-outs te verslaan.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

16 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

17 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

20 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

2 dagen geleden