Hockeysters na winst op Chili naar kwartfinales WK
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de kwartfinales van het WK. De ploeg van bondscoach Jamilon Mülders rekende in het derde pouleduel af met Chili: 3-1. Eerder won Oranje van Ierland (5-1) en Duitsland (3-1). De tegenstander in de kwartfinale is nog niet bekend. De wedstrijd wordt pas volgende week dinsdag gespeeld.
Het Wagener Stadion in Amstelveen was weer afgeladen vol. Het publiek zag dat de regerend olympisch-, wereld- en Europees kampioen eigenlijk de hele wedstrijd overwicht had, maar zich heel heel vaak moeilijk een weg baande door de hechte defensie van Chili.
Oranje begon sterk en routinier Eva de Goede was al snel dicht bij een goal, maar ze schoot de bal net naast. In de 13e minuut was het wel raak. Lidewij Welten reageerde alert in de rebound bij een strafcorner van Frédérique Matla en tikte de bal langs de Chileens doelvrouw. Matla had kort daarna de score kunnen verdubbelen, maar haar harde schot met de backhand raakte de lat.
Tegen de verhouding in kwam Chili, de nummer 15 van de wereld, na 20 minuten op gelijke hoogte. Die goal viel uit een counter nadat de sleeppush van Matla bij een strafcorner snel werd weggewerkt door de Chileense verdediging. Sanne Koolen kon het doelpunt van Francisca Tala niet meer voorkomen.
In de tweede helft bleef Nederland zoeken naar openingen. De thuisploeg zocht continu de aanval en in de 40e minuut was er eindelijk succes. Yibbi Jansen schoot raak vanuit een strafcorner: 2-1. Zo'n 10 minuten later maakte De Goede er 3-1 van. Ze ramde de bal hard in de bovenhoek.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
10 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
1 dag geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
1 dag geleden