Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters na winst op Chili naar kwartfinales WK

Hockeysters na winst op Chili naar kwartfinales WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de kwartfinales van het WK. De ploeg van bondscoach Jamilon Mülders rekende in het derde pouleduel af met Chili: 3-1. Eerder won Oranje van Ierland (5-1) en Duitsland (3-1). De tegenstander in de kwartfinale is nog niet bekend. De wedstrijd wordt pas volgende week dinsdag gespeeld.

Het Wagener Stadion in Amstelveen was weer afgeladen vol. Het publiek zag dat de regerend olympisch-, wereld- en Europees kampioen eigenlijk de hele wedstrijd overwicht had, maar zich heel heel vaak moeilijk een weg baande door de hechte defensie van Chili.

Oranje begon sterk en routinier Eva de Goede was al snel dicht bij een goal, maar ze schoot de bal net naast. In de 13e minuut was het wel raak. Lidewij Welten reageerde alert in de rebound bij een strafcorner van Frédérique Matla en tikte de bal langs de Chileens doelvrouw. Matla had kort daarna de score kunnen verdubbelen, maar haar harde schot met de backhand raakte de lat.

Tegen de verhouding in kwam Chili, de nummer 15 van de wereld, na 20 minuten op gelijke hoogte. Die goal viel uit een counter nadat de sleeppush van Matla bij een strafcorner snel werd weggewerkt door de Chileense verdediging. Sanne Koolen kon het doelpunt van Francisca Tala niet meer voorkomen.

In de tweede helft bleef Nederland zoeken naar openingen. De thuisploeg zocht continu de aanval en in de 40e minuut was er eindelijk succes. Yibbi Jansen schoot raak vanuit een strafcorner: 2-1. Zo'n 10 minuten later maakte De Goede er 3-1 van. Ze ramde de bal hard in de bovenhoek.

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

2 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

2 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

2 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

3 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

4 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

5 uur geleden