Hockeysters na winst op Chili naar kwartfinales WK
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de kwartfinales van het WK. De ploeg van bondscoach Jamilon Mülders rekende in het derde pouleduel af met Chili: 3-1. Eerder won Oranje van Ierland (5-1) en Duitsland (3-1). De tegenstander in de kwartfinale is nog niet bekend. De wedstrijd wordt pas volgende week dinsdag gespeeld.
Het Wagener Stadion in Amstelveen was weer afgeladen vol. Het publiek zag dat de regerend olympisch-, wereld- en Europees kampioen eigenlijk de hele wedstrijd overwicht had, maar zich heel heel vaak moeilijk een weg baande door de hechte defensie van Chili.
Oranje begon sterk en routinier Eva de Goede was al snel dicht bij een goal, maar ze schoot de bal net naast. In de 13e minuut was het wel raak. Lidewij Welten reageerde alert in de rebound bij een strafcorner van Frédérique Matla en tikte de bal langs de Chileens doelvrouw. Matla had kort daarna de score kunnen verdubbelen, maar haar harde schot met de backhand raakte de lat.
Tegen de verhouding in kwam Chili, de nummer 15 van de wereld, na 20 minuten op gelijke hoogte. Die goal viel uit een counter nadat de sleeppush van Matla bij een strafcorner snel werd weggewerkt door de Chileense verdediging. Sanne Koolen kon het doelpunt van Francisca Tala niet meer voorkomen.
In de tweede helft bleef Nederland zoeken naar openingen. De thuisploeg zocht continu de aanval en in de 40e minuut was er eindelijk succes. Yibbi Jansen schoot raak vanuit een strafcorner: 2-1. Zo'n 10 minuten later maakte De Goede er 3-1 van. Ze ramde de bal hard in de bovenhoek.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
10 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
12 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden